Przeprowadziłeś się do jednego z miast w Wielkiej Brytanii i teraz jak najszybciej chcesz mówić dobrze po angielsku. Chcesz nauczyć się angielskiego, aby dostać lepszą pracę lub poznać nowych ludzi. Wiesz jak ważne dla Ciebie jest, aby poprawić swój angielski. Musisz tylko dowiedzieć się jak uczyć się angielskiego.

Data dodania: 2010-10-01

Wyświetleń: 3030

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nauczyć się języka obcego jest bardzo trudno. Długie godziny nauki i determinacja są potrzebne, jeśli chcesz mówić po angielsku tak, aby inni Cię rozumieli. Kiedy ludzie mówią do Ciebie po angielsku albo oglądasz angielską telewizję, patrz na usta mówiących i staraj się naśladować ruchy ich ust. Musisz nauczyć się rytmu angielskiego. Powtarzaj co usłyszysz i staraj się imitować intonację.

W czasie nauki, mówienie powoli i wyraźnie po angielsku pomaga nauczyć się właściwego rytmu języka. Język polski ma zupełnie inny rytm mówienia niż angielski, dlatego musisz opanować intonację angielską, aby mówić zrozumiale po angielsku. W słownikach można znaleźć jak powinno wymawiać się każdy wyraz, dlatego posiadanie dobrego słownika jest kluczowe.

Dobrym pomysłem jest zrobienie sobie listy słów, z którymi masz problem. Kiedy rozmawiasz ze znajomym Anglikiem możesz poprosić go, aby nauczył Cię prawidłowo wymawiać słowa z Twojej listy. Stosowanie tej metody będzie miało dobry wpływ na Twoją szybkość nauki angielskiego.

Książki w formie nagrań lub specjalne angielskie lekcje do słuchania są świetnym sposobem nauki angielskiego. Najlepszym sposobem ich wykorzystania jest słuchanie nagrania, zatrzymywanie i nagranie własnego głosu powtarzającego właśnie usłyszane słowa. To bardzo skuteczna metoda nauki. Kiedy porównasz swój głos do wymowy osoby mówiącej w nagraniu będziesz w stanie wychwycić, które słowa wymawiasz nieprawidłowo.

Kolejnym dobrym sposobem poprawy angielskiego jest głośne czytanie po angielsku. Robiąc to używasz mięśni, które używają osoby mówiące po angielsku. Przez to wyrabiasz sobie te mięśnie i twoja wymowa angielska będzie się poprawiać. Wymawiaj wszystkie słowa dokładnie, a na pewno przyspieszysz swoją naukę. Nagrywając to, co mówisz masz szansę wyizolować wszystkie słowa, które są dla Ciebie trudne. Poświęć im więcej czasu, a Twoja wymowa będzie się szybko poprawiać.

Natychmiastowe rezultaty są niemożliwe w nauce języka obcego. Aby nauczyć się mówić po angielsku potrzeba czasu i pracy. Zapamiętaj, jeśli chcesz szybko nauczyć się angielskiego musisz przede wszystkim dużo słuchać, a także starać się jak najwięcej mówić. Jeśli masz angielskiego znajomego, z którym możesz rozmawiać po angielsku Twój postęp będzie znacznie szybszy. Teraz już wiesz jak uczyć się angielskiego. Pamiętaj tylko, że musisz mieć dużo cierpliwości, aby wytrwać i nie przestawać ćwiczyć. Odpowiednie metody nauki i duża liczba powtórek to klucz do sukcesu w nauce angielskiego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena