Internet daje niesamowite możliwości – również w dziedzinie nauki angielskiego (i oczywiście innych języków także). Są to możliwości, o których osoby uczące się 20, a nawet 10 lat temu, nawet sobie nie śnili.
Zacznijmy je więc używać i tym samym znacząco uskutecznić i przyspieszyć naukę języków!
Co takiego daje ten Internet?
Przede wszystkim dostęp do milionów filmików, plików dźwiękowych i tekstowych w interesującym nas języku.
Jeszcze niedawno, aby posłuchać np. angielskiego wypowiadanego przez rodzimego mieszkańca Anglii bądź USA, trzeba było albo jechać do tych krajów, albo płacić za drogie kursy z tzw. native speaker’em.
Teraz masz do tego dostęp ZA DARMO i o każdej porze!
Jak z tego efektywnie skorzystać?
Jak powinna wyglądać tytułowa nauka angielskiego przez Internet za darmo?
Wejdź na youtube.com i poszukaj jakiś filmów po angielsku na temat, który Cię interesuje.
Powiedzmy że jest golf. Wpisz więc golf i wyświetlą Ci się filmiki na ten temat (jeśli nie wiesz jak brzmi po angielsku dziedzina która Cię interesuje, to nie bój się sprawdzić w słowniku ;).
Następnie po prostu włącz ten filmik i oglądnij go KILKA RAZY. Staraj się wtedy wyłapywać konkretne frazy i słówka.
Po tym jak obejrzysz jeden filmik kilka razy, to przejdź do następnego i tak dalej! ;)
Nie przejmuj się, gdy nic nie będziesz rozumiał – właśnie o to chodzi, że osłuchujesz się z danym językiem.
Po niedługim czasie, zaczniesz wyłapywać konkretne frazy i słowa. Czasem domyślisz się z kontekstu co znaczą, innym razem możesz skorzystać ze słownika – polecam darmowy translator Google – wpisz w wyszukiwarkę to znajdziesz bez problemu.
Co jest świetnego w tej metodzie?
Przede wszystkim to, że uczysz się robiąc to co lubisz! Jeśli interesuje Cię boks, to oglądasz filmiki o boksie, jeśli wiadomości ze świata, to wiadomości, itp.
Innym plusem jest osłuchanie z językiem w „prawdziwych warunkach”. Nie jest to nauczyciel lub lektor, który być może nigdy nie był w Anglii, chociaż uczy angielskiego…
I jeszcze innym plusem jest to, że uczysz się słownictwa, które jest używane na co dzień. Nie musisz nagle zapamiętywać wszystkich gatunków zwierząt, mimo to że nigdy ich w normalnej rozmowie nie wymienisz!