Do niedawna łysienie mężczyzn w dojrzałym wieku było traktowane, jako jedno z następstw starzenia się i nikt z tym nie walczył. Obecnie nieco świadomość ludzi zmienia się, a także poczucie estetyki. Coraz więcej panów chce cieszyć się również bujnym owłosieniem na starość. 

Data dodania: 2010-09-28

Wyświetleń: 2260

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najlepszym i najtańszym sposobem na założenie bloga jest skorzystanie z jednej z gotowych platform. Chociaż, jeżeli myślisz o tym poważnie, to lepiej jest zainwestować trochę pieniędzy najlepiej kupić własną domenę np. Home.pl czy Nazwa.pl, hosting, bezpłatne oprogramowanie ściągniesz z www.wordpress.org i masz blog, którego w całości jestem właścicielem. W sumie zapłacisz za wszystko ok. 200 zł. Największym kosztem będzie hosting, który musisz dopasować do tego, co będziesz na swoim blogu robić. Na początek najlepiej zdecydować się na najniższą opcję hostingu, obserwować ruch, wykorzystanie transferu i ewentualnie dokupić transfer.

Jeżeli jednak na początek nie chcesz inwestować, a spróbować jak to jest i czy to jest w ogóle dla Ciebie, to masz do wyboru zarówno polskie jak i zagraniczne platformy dla Twojego bloga.

Jakie są wady i zalety polskich platform do blogowania?

Zalety

Przyczyną wypadania włosów u mężczyzn jest łysienie androgenowe. Dotyczy ono mężczyzn, którzy przeszli już proces dojrzewania, czyli po 25 roku życia. Co więcej, przyczyny można się doszukiwać w uwarunkowaniach genetycznych. Na szczęście coraz więcej mężczyzn decyduje się na leczenie, a nawet zapobieganie wypadaniu włosów. Medycyna w tej kwestii zrobiła dużo postępy, przez co problem łysienia nie jest już zbywany.

Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Za łysienie odpowiedzialny jest enzym 5 – alfa reduktazy, który przeistacza męski testosteron w dihydrotestosteron, czyli hormon, który powoduje usuwanie włosów. Jeżeli nie chcemy, aby łysienie postępowało coraz dalej, można poddać się dwóm typom leczenia. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto użyć inhibitorów enzymu, które powodują łysienie. Dzięki temu, że testosteron nie będzie zamieniany, wypadanie włosów ustąpi. Jeżeli jednak jesteśmy na etapie, że nasz brak włosów jest dosyć widoczny, powinniśmy żyć minoxidil, który stymuluje procesy wzrostu włosów. Efekty nie są jednak natychmiastowe, co jest spowodowane długi okresem wzrostu włosa. Przez to okres leczenia może wynosić nawet 4 miesiące. Należy wziąć pod uwagę, że terapia powinna być rozpoczęta jak najszybciej po zauważeniu objawów, ponieważ pozwoli to nawet na całkowite  zahamowanie wypadania włosów.

Jak zapobiec łysieniu?

Tutaj ważną rolę odgrywają wszystkie czynniki przez całe życie. Jednym z nich jest na pewno sposób odżywania – dieta powinna być bogata w liczne składniki odżywcze, witaminy, białko, węglowodany i tłuszcze. Także odpowiednie kosmetyki, przeznaczone do skóry głowy oraz odżywki wzmacniające strukturę włosa. Korzystny wpływ na cebulkę włosa mają także masaże skóry głowy, które przyspieszają procesy wzrostu włosów. Jednak mimo tych zabiegów, nie musimy uniknąć łysienia, jednak może być ono zdecydowanie słabsze.

Łysienie łysieniu nie równe

To, że naszych włosów ubywa, nie musi koniecznie oznaczać łysienia androgenowego. Istnieje jeszcze wiele powodów i chorób, które mogą powodować osłabienie a także wypadanie włosów z głowy. W niektórych przypadkach, konieczna jest szybka wizyta  lekarza. I tak wśród różnych powodów możemy wyróżnić łysienie bliznowaciejące, które może być spowodowane urazami, oparzeniami. Aby wyleczyć ten typ łysienia należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ metodą leczenia są zabiegi chirurgiczne. Kolejny rodzaj to łysienie plackowate. Nie dotyczy ono tylko dojrzałych mężczyzn, ale młodzieży i dzieci. Objawia się utratą włosów na pewnym obszarze skóry głowy. Niestety nie istnieje żadna metoda leczenia. Aby złagodzić objawy można stosować środki przeciwzapalne, lub inne preparaty zalecone przez lekarza. Istnieje także łysienie telogenowe  - jest ono chwilowe. Przyczyny mogą być różne – od anemii po stres, jednak jeśli usuniemy przyczynę włosy ponownie odrastają. Łysienie anagenowe powstaje na skutek zbyt dużej łamliwości włosa, przez co powoduje utratę włosów w okresie ich wzrostu. Przyczyny można się doszukiwać w chemioterapii lub promienioterapii. Jak widać przyczyn może być naprawdę wiele, jednak warto w przypadku pierwszych objawów udać się do lekarza dermatologa, który zleci nam dodatkowe badania, postawi odpowiednią diagnozę i dobierze sposób leczenia. 


Licencja: Creative Commons
0 Ocena