Zarówno duże korporacje zatrudniające dziesiątki pracowników jak i mniejsze firmy (do 10 pracowników) coraz częściej organizują imprezy integracyjne i pikniki firmowe. Także coraz częściej na takich imprezach gości paintball.

Data dodania: 2010-08-30

Wyświetleń: 1968

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Celem imprez firmowych jest wynagrodzenie pracowników za dobrze wykonaną pracę, zintegrowanie zespołu pracowników, stworzenie atmosfery zadowolenia oraz wzajemnego szacunku wewnątrz firmy. Aby taki cel osiągnąć kadrowcy niejednej firmy wymyślają różne wyjazdy oraz spotkania, niemniej jednak na rynku pojawiły się firmy specjalizujące się w organizowaniu takich właśnie imprez. Firmy te, nierzadko posiadające w sowich szeregach pracowników z odpowiednim wykształceniem psychologicznym, mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby zorganizowana impreza firmowa która oprócz aspektu samej imprezy spełniała bardziej zaawansowane cele takie jak: podniesienie morali w zespole, wzajemną integrację czy po prostu świetną zabawę.

Aby impreza firmowa przyniosła pożądane korzyści, specjaliści z firm zajmujących się ich organizują sięgają po coraz to nowe i bardziej wyszukane atrakcje. Przeglądając ofertę firm zajmujących się organizacją imprez integracyjnych na śląsku można dostrzec, że wszystkie z nich mają w swojej ofercie możliwość organizacji gry paintballowej. Mało tego jakby przyglądnąć się imprezom organizowanym w minionym sezonie ponad połowa z nich miała jakiś akcent paintballowy... Cóż więc takiego jest w paintballu, że tyle firm decyduje się na organizację imprezy właśnie w oparciu o paintball.

Okazuje się, że paintball jest jednym z nielicznych sportów ekstremalnych pozwalającym na współpracowaniu w zespole w celu osiągnięciu wspólnych korzyści. Większość sportów ekstremalnych takich jak: wspinaczka, jazda na różnego rodzaju pojazdach, skoki spadochronowe gwarantuje niesamowite emocje jednak są dana osoba skupia się na swojej osobie zamykając się na pozostałych członków zespołu. Przykładem może być człowiek który czy to pierwszy raz staje na przy drzwiach samolotu i ma skoczyć w niebieska otchłań czy to ktoś kto zaczyna są pierwszą wspinaczkę, taka osoba będzie w 100% skupiona na sobie i na tym co ma za chwilę zrobić, natomiast nawet nie zauważy, że w jego otoczeniu są jego koledzy z pracy. Natomiast paintball jest inny tutaj współdziałanie w zespole jest gwarancją sukcesu. Z zespołu najczęściej wyłania się dowódca, osoba która ma predyspozycje do kierowania grupa osób oraz która ma szacunek i posłuch wśród swoich kolegów. Uczestnicy gry są postawieni w zupełnie nowej, nietypowej dla siebie sytuacji, muszą szybko działać, dzielić się zadaniami... Kierownik, szef firmy/działu ma tutaj znakomitą okazję do obserwowania relacji wśród swoich pracowników, może zobaczy kto jest najśliczniejszą, a kto najsłabszą psychicznie jednostką w grupie, a wszystko to podczas zabawy. Później może na podstawie swoich obserwacji wyciągnąć wnioski, zastanowić się w którego pracownika warto więcej zainwestować, który jest bardziej wszechstronny, a który z kolei bardzo dobrze się sprawuje ale wtedy gdy ktoś wyznacza mu cele. Takie obserwacje są dla kadrowców bezcenną informacją, którą w inny sposób ciężko byłoby im zdobyć.

Podsumowując impreza firmowa zorganizowana w oparciu o paintball jest nie tylko wynagrodzeniem dla pracowników ale także pozwala kierownictwu poczynić pewne obserwacje charakteru oraz predyspozycji swoich pracowników które w innych warunkach mogą być niezauważalne z powodu natłoku codziennych obowiązków.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena