Wiele jest poradników i artykułów na temat otyłości i odchudzania, ale znacznie mniej uwagi poświęca się urodzie tych osób, które są szczupłe.

Data dodania: 2010-07-22

Wyświetleń: 1831

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tymczasem wiele szczupłych i zgrabnych kobiet również boryka się z problemami swojego ciała, z których prawdopodobnie niewiele osób zdaje sobie sprawę. Jeśli chodzi o wygląd i urodę, każdy kłopot może spędzać kobiecie sen z powiek, także problem zaledwie wybranej partii ciała. Na co mogą narzekać szczupłe osoby i co mogą mieć do zarzucenia swojej figurze, skoro natura dała im zgrabną sylwetkę? Mimo wszystko, szczupłe kobiety mogą również potrzebować zabiegów estetycznych. Obszarami, które najczęściej domagają się uwagi są biodra, pośladki, ramiona, brzuch i podbródek. Tam najczęściej gromadzi się tkanka tłuszczowa i niezależnie od ogólnej wagi ciała, może doskwierać. Dla osób z tego typu problemem dedykowany jest zabieg lipolizy iniekcyjnej. 


Na czym polega lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna służy do lokalnego modelowania sylwetki i polega na podaniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej specjalnego roztworu o działaniu lipolitycznym. Jest to roztwór fosfatydylocholiny i ma zastosowanie również w leczeniu tłuszczaków. Wybrany obszar skóry poddawany jest serii niemal bezbolesnych nakłuć, do których stosuje się cieniutką igłę. Zabieg lipolizy iniekcyjnej pozwala szybko zlikwidować miejscowe nagromadzenia tłuszczu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Dla osób zdrowych jedynym przeciwwskazaniem wykonywania zabiegu jest ciąża, ale osoba z problemami zdrowotnymi powinna przed zabiegiem powiedzieć o swoich dolegliwościach specjaliście wykonującemu lipolizę. Po zabiegu może się pojawić zaczerwienienie skóry lub siniak, który jednak szybko ustąpi.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena