Pamiętacie "Nie dokazuj", "Wiosna, wiosna", "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy"? Już za kilka dni kolejna, trzecia, edycja festiwalu im. Marka Grechuty.

Data dodania: 2010-10-04

Wyświetleń: 2339

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nowa nazwa Festiwalu Marka Grechuty

Chociaż nazwa Grechuta Festival Kraków 2010 pojawi się w tym roku po raz pierwszy, festiwal poświęcony twórczości Marka Grechuty ma już 3- letnią tradycję. Festiwal rozpocznie się 6 października, o godzinie 20 w piwnicy Hotelu Pod Różą nastąpi uroczysta inauguracja festiwalu otwarciem wystawy obrazów Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Konkurs piosenki

7 października na Scenie Tęcza przy ul. Praskiej 52 o godzinie 15 odbędzie się finał Konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty. Trzeciego dnia festiwal przeniesie się na deski PWST, gdzie laureaci tegorocznego festiwalu wystąpią w uroczystym koncercie, a po przerwie rozpocznie się recital zwycięzców konkursów lat minionych: grupy Dzień Dobry (2008) i Karoliny Leszko (2009). Gościem specjalnym spotkania będzie grupa ANAWA.

Rocznica śmierci artysty

9 października w 4 rocznicę śmierci artysty odbędzie się o godzinie 11 Msza Św. w Kościele Mariackim, a o godzinie 12 z Wieży Mariackiej zabrzmi melodia piosenki “Ocalić od zapomnienia”, o godzinie 13 znajomi i przyjaciele spotkają się przy grobie Marka Grechuty na Cmentarzu Rakowickim.

Koncert finałowy

10 października o godzinie 20 w Kijów Centrum odbędzie się Koncert Finałowy Grechuta Festival Kraków 2010, rtyści zaśpiewają kilka piosenek z repertuaru Marka Grechuty w autorskich aranżacjach oraz kilka własnych utworów. Wystąpią: Czesław Śpiewa, Mezo, Patrycja Markowska i Zakopower.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena