W poniższym artykule postaram się przybliżyć akcesoria do składanych stołów do masażu dostępne na polskim rynku.  Dobranie odpowiedniego wyposażenia dodatkowego jest tak samo istotne jak wybór samego stołu.

Data dodania: 2010-07-22

Wyświetleń: 1778

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co więcej gdy podczas eksploatacji naszego stołu okazuję się iż podjęliśmy mylnego wyboru, gdyż nasz stół nie spełnia wszystkich warunków jakie byśmy oczekiwali, akcesoria mogą uratować nas przed kupnem kompletnie nowego zastawu.

Aby przybliżyć jak ważne są akcesoria przedstawię zastosowanie ich w konkretnych sytuacjach.

Niejednokrotnie zdarza się nam zakupić stół, który nie spełnia wszystkich pokładanych w nim nadziei gdyż najzwyczajniej jest za wąski, a przy zakupie nie zdawaliśmy sobie sprawy ile to tak naprawdę jest 60 cm szerokości.

Wtedy stajemy przed niezręczną sytuacją gdzie ręce klienta najzwyczajniej zwisają ze stołu. Co wtedy?

W takich właśnie sytuacjach przychodzą nam z pomocą dodatkowe akcesoria, w tym przypadku możemy zastosować dwa akcesoria: podłokietniki lub półkę pod ramiona. Co więc wybrać?

Półka na ramiona niewątpliwie rozwiązuje problem gdyż ręce pacjenta nie muszą opadać po bokach stołu, sytuacja więc jest rozwiązana, ale niestety tylko częściowo.

A co w sytuacji gdy musimy wykonać masaż na dłoniach lub całych rękach pacjenta? I teraz właśnie z pomocą przychodzą nam podłokietniki.

Półka pod ramiona pełni funkcje podparcia, podłokietniki również lecz przy ich używaniu masażysta ma ciągły dostęp do rąk pacjenta.

Przed niezręczną sytuacją stanie także masażysta przyjmujący wysokiego pacjenta, okaże się wtedy iż jego stopy po prostu zwisają ze stołu i nie ma on całkowitego podparcia a co za tym idzie komfortu jaki oczekiwał.

W tej sytuacji z pomocą przyjdzie nam półka przedłużająca lub podgłówek, oby dwa akcesoria sprawią się rewelacyjnie w poprawie komfortu masującego.

Podgłówek jednak ma dodatkową funkcję, możliwość jego regulowania pozwala na wykonywanie pełniejszego masażu głowy i karku.

Podobną funkcje spełnia wycięcie na twarz, które umieszczone w stole pełni rolę podgłówka,  jednakże w tym przypadku podgłówka nieregulowanego.

Sprzęt rehabilitacyjny to nie tylko stół ale i dodatkowe akcesoria, nie zapominajmy więc o tym aspekcie przy zakupie a będziemy mieli pewność, iż w pełni wykorzystujemy potencjał swojego stołu.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena