Oczy to najważniejszy element twarzy, który zwraca uwagę drugiej osoby. To właśnie dzięki spojrzeniu odczytujemy emocje i zaglądamy w duszę kogoś bliskiego, przyjaciela.

Data dodania: 2010-09-06

Wyświetleń: 3616

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oczy są najważniejszym elementem twarzy

Poprzez oczy wyrażamy siebie i przyciągamy innych ludzi. Dlatego w fotografii portretowej przede wszystkim trzeba wydobyć spojrzenie portretowanej osoby. Udany portret to takie zdjęcie, na którym wyraźnie widać wzrok i wnętrze przedstawionej postaci.


Pielęgnacja i odpowiedni makijaż
Doskonale o tym wiedzą kobiety i dlatego poprzez makijaż podkreślają oczy: używają tuszu do rzęs, cieni do powiek, kredki, zalotki i innych sztuczek, które dodają magii spojrzeniu. Bardzo istotnym zabiegiem jest również pielęgnacja skóry wokół oczu. Skóra na tym obszarze twarzy jest wyjątkowo delikatna, cienka i wymagająca dostosowanych kosmetyków. Dobrze, żeby kosmetyki, które zastosujemy miały działanie nawilżające oraz zapobiegały powstawaniu zmarszczek w okolicy oczu.


Kosmetyki naturalne: żeń szeń, Gingko biloba
Najczęstszym problemem, związanym z okolicą oczu są cienie pod oczami. Pojawiają się jako efekt zmęczenia, niewyspania i regularnej pracy przy komputerze. Czasami wiążą się też z pewną specyfiką urody, kiedy oczy są głęboko osadzone. Dlatego nie zawsze wystarczy po prostu wypocząć i się wyspać. Z pomocą przychodzą odpowiednio dobrane kosmetyki naturalne. Kremy powinny zawierać naturalne składniki, mające działanie rozjaśniające oraz anti age. Godne polecenia składniki, właściwie pielęgnujące skórę pod oczami to żeń szeń i Ginko biloba, ważne jest również, żeby wybrane kosmetyki miały filtry UV, które dodatkowo ochronią delikatną skórę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena