Chcesz poczuć się lepiej, wyglądać lepiej i mieć więcej energii na co dzień ? Jest na to prosty sposób ! Zadbaj o więcej ruchu i przyjrzyj się uważnie temu co jesz.

Data dodania: 2010-07-16

Wyświetleń: 3112

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Chcesz poczuć się lepiej, wyglądać lepiej i mieć więcej energii na co dzień ? Jest na to prosty sposób ! Zadbaj o więcej ruchu i przyjrzyj się uważnie temu co jesz. Świadome odżywianie i regularne przebywanie na świeżym powietrzy - czynią cuda.

Aktywność fizyczna i dokonywanie mądrych wyborów żywieniowych jest dobre nie tylko dla naszego zdrowia czy urody. Także nasza psychika odczuwa dobroczynny wpływ tych prostych zasad. Mamy więcej energii, jesteśmy bardziej z siebie zadowoleni, a co za tym idzie mniej zestresowani.


Aktywność fizyczna nie musi być nudna. Może być świetną zabawą wzbogacającą nasze codzienne życie. Wystarczy, że wybierzemy to co lubimy najbardziej. A paleta możliwosci jest spora :   taniec , pływanie, jazda na rolkach, bieganie, gry zespołowe,  jazda na rowerze itd.

 
Nie masz czasu na wyżej wymienione sporty ? To bardzo słaba wymówka ! Można być także aktywnym w ciągu dnia  bo nawet minimalny ruch jest lepszy niż żaden. Spróbuj tylko dokonać kilku niewielkich zmian w swoich codziennych nawykach.Wysiądz z autobusu, metra jeden przystanek wcześniej lub zaparkuj dalej niż zwykle samochód i przejdz sie dwie - trzy ulice do pracy. Spaceruj od jednego do drugiego końca centrum handlowego, gdy jesteś na zakupach; Zawsze wybieraj schody zamiast windy. Co godzinę - zrób chwilę przerwy, przejdz się po pokoju w którym pracujesz lub nawet wyjdz na chwilę na świeże powietrze.

Jedzenie jest pewną sztuką. Także unikania produktów, które nie są dla nas dobre.  Oto kilka prostych zasad, których przestrzeganie wyjdzie Ci na zdrowie :

Zaczynaj dzień od śniadania. Jedz w ciągu dnia kilka porcji  warzyw i owoców.  Wybieraj produkty pełnoziarniste : pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane, brązowy ryż itd. Jeżeli zamawiasz hamburgera zamów go bez sosów czy majonezu; mięso wybieraj zawsze z grilla (nie smażone); frytki bez keczapu lub majonezu. Zachowaj umiar w słodyczach. Mleko wybieraj bez tłuszczu. Pij dużo ziół i herbatek owocowych.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena