Jak najlepiej podejść do własnego organizmu przez odpowiednią dietę? Statystyka zgonów przez nieodpowiednie żywienie. Młodzi ludzie zagrożeni chorobami układu krążenia.

Data dodania: 2011-03-21

Wyświetleń: 1872

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odżywianie, a zdrowie

Każdy z nas ma prawo do swoich poglądów. Każdy z nas ma też okazję do zdobycia osobistych doświadczeń, do sprawdzenia, czy jego przekonania są prawdziwe. Żeby przekonać się należy wziąć pod uwagę to, że nasze ciało ma ogromne zdolności regeneracyjne. Przebiegają w nim procesy tworzenia nowych komórek. Ciało wciąż się odnawia - regeneruje, ale pamiętajmy także o rozkładzie komórek, które są już niepotrzebne, a z których powstają odpady. Muszą one zostać wydalone. Na przykład błona śluzowa żołądka ulega wymianie co 4 dni a odbudowa szkieletu trwa 7 miesięcy.


Wspomniane zdolności regeneracyjne uzależnione są od sposobu odżywiania, a z wiekiem stają się coraz powolniejsze. Nasze ciało pracuje jako całościowy system. Wszystko jest od siebie nawzajem uzależnione. Kiedy powstaje jakiś problem, należy pomóc organizmowi jako całośc,i a nie starać się złagodzić wyłącznie tę jedną dolegliwość.


Dzisiejsza medycyna przyznaje, że potrafi skutecznie wpłynąć na zdrowie w zaledwie 20% i chociaż  doskonale radzi sobie z przypadkami nagłych chorób, to eczenie schorzeń chronicznych jest już o wiele bardziej problematyczne.

Nieodłączną częścią naszego życia staje się wysokie ciśnienie, które coraz częściej dotyczy młodych ludzi. Co piąty człowiek ma podwyższone ciśnienie krwi i często nawet o tym nie wie. Bardzo często pierwszym sygnałem wysokiego ciśnienia bywa zawał serca.
Udar mózgu, który jest postrachem wśród osób w średnim wieku pojawia się już co raz częściej u młodych osób.

Statystyki są nieubłagalne. 70% ZGONÓW SPOWODOWANYCH JEST SPOSOBEM ŻYCIA !!!!!!  ZA 87% CHORÓB JESTEŚMY ODPOWIEDZIALNI MY SAMI !!!!!
Dla wielu ludzi dużym zaskoczeniem jest stwierdzenie, że za swoją chorobę są w dużym stopniu odpowiedzialni oni sami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena