Holistyczne podejście do naszego ciała dawno już powinno zagościć w naszych umysłach. Leczenie całości a nie wybranej części naszego ciała daje zdumiewające efekty.My się o tym dowiadujemy dopiero teraz a Tajowie praktykują to od około 2000 lat.

Data dodania: 2011-03-24

Wyświetleń: 2551

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Filozofia medycyny wschodu w zgodności z ogólnymi koncepcjami filozoficznymi, podkreśla ścisłą współzależność pomiędzy ciałem fizycznym, umysłowością i ciałem mentalnym oraz wiążącą je energetyczną strukturą pośrednią, nazywaną czasem ciałem energii życiowej. Uważa się zgodnie z holistyczną (całościową) koncepcją żywego ustroju, że żaden problem zdrowotny nie ogranicza się do części ciała fizycznego, a przeciwnie dotyczy całości. Dlatego postuluje się i realizuje w praktyce leczenie całego człowieka a nie wybranego zbioru objawów. Wszystkie elemety tej całości mają również organiczony związek z najszerzej rozumianym środowiskiem przyrodniczym. Holistyczne podejście do masażu oznacza, iż pojedyńcza jego sesja trwa od dwóch do trzech godzin. W ten sposób działamy na cały ustruj pacjenta, a nie tylko na obszar w, którym pojawił się "problem". Tajowie są również przekonani o tym, że uzyskanie optymalnych efektów masażu wymaga odpowiedniej diety, ćwiczeń duchowych, a w koniecznych przypadkach, także i lekarstw. Holistyka to metoda leczenia według której wszystko istnieje w sieci powiązań. Zwraca się również uwagę na linie energetyczne będące w nierównowadze i stara się im ją przywrócić.Posługując się czasami paranormalnym wglądem, wskazuje również na duchowe i emocjonalne problemy oraz sugeruje sposoby ich przezwyciężania.
"My ludzie wschodu jesteśmy przekonani, że żywa istota zbudowana jest z jednorodnego tworzywa. Wszystko jest jednością, nie można więc odzielać części od całości, lekceważąc ich wpływ na tę całość. Nie koncentrujemy się także na chorobie, lecz na całym ciele. Nie klasyfikujemy chorób, ponieważ wszystkie pochodzą z tego samego źródła - braku równowagi subtelnych prądów energetycznych w ciele

Licencja: Creative Commons
0 Ocena