W naszym codziennym życiu, religia jest stale obecna - czy tego chcemy czy też nie. Po drodze do pracy mijamy kościoły i cmentarze, na schodach dworców Świadków Jehowych, a kiedy wyjedziemy gdzieś za granicę kobiety muzułamńskie w burkach.

Data dodania: 2010-07-12

Wyświetleń: 2770

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W naszym codziennym życiu, religia jest stale obecna - czy tego chcemy czy też nie. Po drodze do pracy mijamy kościoły i cmentarze, na schodach dworców Świadków Jehowych, a kiedy wyjedziemy gdzieś za granicę kobiety muzułmańskie w burkach.

Religia jest więc częścią naszego codziennego życia i może dlatego wielu ludzi nie jest czasem do końca świadomych jej głębi ?

Czy religia może rzeczywiście uczynić człowieka szczęśliwym ? Przeciętny człowiek traktuje religię dość instrumentalnie i pobieżnie. Na co dzień religia jest gdzieś na peryferiach naszych zmagań z życiem i problemami,które ono niesie. Nie mamy czasu na głębokie rozmowy o religii. Wiemy co do nas należy : codzienny pacierz, uczestnictwo we mszy świętej, spowiedz. Ile jednak w tym rzeczywistej potrzeby naszego ducha, a ile tradycji i przyzwyczajenia ?

Często mamy też zastrzeżenia do samej wiary, którą wyznajemy. Żadna jednak religia nie daje prostych odpowiedzi na wszystkie pytania. Wciąż pojawiają się nowe sytuacjie i problemy, które musimy rozwiązywać sami - na podstawie dotychczasowej wiedzy o naszej religii. Wiele osób jest jednak przekonanych, że wiara pomaga im radzić sobie lepiej w trudnych psychologicznie sytuacjach życiowych.  Dialog z Bogiem pomaga im bardziej zrozumieć siebie. Przynosi ukojenie i oczyszczenie. Wiara, że jest ktoś, kto się nami opiekuje i kto się o nas troszczy jest dla wielu ludzi bardzo krzepiąca.

Media robią czasem prawdziwą kampanię i lansują taką czy inną religię czy wierzenia - które wydają się być aktualnie w modzie. Gwiazdy Hollywood takie jak Tom Cruise  - przedstawiciel Scientologii,  Madonna, Paris Hilton, Britney Spears i Ashton Kutcher - reklamujący Kabałę - to znane i lansowane obrazki. Prawdziwa wiara nie jest jednak kwestią mody czy trendów. Prawdziwą wiarę nosimy w sercu i wg. wielu teorii jest ona łaską. Tylko taka, silna, wspierana przez Boga wiara - może uczynić nasze życie szczęśliwym, pozbawionym codziennego stresu i pełnym. Wszystkie namiastki wiary i wierzenia, które praktykujemy, aby tylko praktykować prowadzą nas na manowce zwątpień i nigdy nie dadzą nam szczęścia.

Licencja: Creative Commons