Dopadła Cię coroczna zmora rozliczenia z podatku dochodowego? Myślałeś, że ta chwila nigdy nie nastąpi? A jednak, jak co roku, potrzebujesz rozliczyć się z urzędem skarbowym.

Data dodania: 2010-07-07

Wyświetleń: 1989

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli nie jesteś zwolennikiem rozliczania przez Internet, ale jednocześnie obawiasz się stania w kilometrowych kolejkach, to jest to dla Ciebie dobra wiadomość.

Pitomat to urządzenie wielkości automatu do sprzedawania napojów, za pomocą którego możesz rozliczyć się z Fiskusem. Urządzenia są dostępne przez 24 godziny na dobę w niemal każdym z większych miast Polski. Przyjmują wszystkie rodzaje zeznań podatkowych, a cały proces trwa zaledwie 2 minuty.

Wystarczy na ekranie dotykowym wpisać nasz numer NIP, wybrać interesującą opcję i nacisnąć „OK". Potem należy włożyć do czytnika poszczególne strony zeznania podatkowego. Te są w całości przechowywane przez Pitomat, zaś podatnikowi zwracana jest pierwsza strona PIT-u, a dokładnie jej skan. Pitomat wydrukuje potwierdzenie o złożeniu dokumentów i gotowe.

Warto zaznaczyć, że składanie zeznania jest równie bezpieczne jak bezpośrednie rozliczanie się w okienku urzędu skarbowego, a podatnik posiada możliwość wprowadzenia korekty do swego zeznania.

Jeżeli jednak wziąłeś się za rozliczenie zbyt późno i czujesz, że nie zdążysz z ewentualnymi poprawkami, odradzam podjęcie samodzielnego wysiłku uzupełnienia PIT-u. Brak podpisu, błędny NIP i uchybienia rachunkowe to najczęstsze błędy popełniane przez podatników w zeznaniach podatkowych. PIT-y wypełniane w pośpiechu będą tylko potęgować podobne pomyłki. Z takiej sytuacji pozostaje dokładnie jedno wyjście: doradztwo podatkowe, czyli kompleksowa i szybka pomoc w rozliczeniu, pod okiem prawdziwych fachowców.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena