Na rynku znajdujemy wiele rodzajów drukarek, ale która jest najlepsza, jak je instalować?
Posiadając komputer z systemem operacyjnym Windows, możemy używać w nim drukarki. Po zakupie drukarki, podłączamy ją do zasilania poprzez kabel zasilający a więc jedna strona kabla, do Gniadka elektrycznego a druga strona do otworu na zasilanie w drukarce.
Jak drukarka jest podłączona do zasilania to ona już działa. Pytanie, jak wysłać dane do drukarki.
W historii komputerów były drukarki na porcie lpt. Wysyłano wtedy dane przez port szeregowy czyli dane szły tylko w jedną strone, do drukarki z powrotem już nie. Po wysłaniu ciągów znaków na urządzenie, można było odłączyć kabel od drukarki bo dane już zostały wysłane, po czym czekać na przetworzenie ciągu danych przez sterownik i wydrukowanie danych przez urządzenie. Można było wysłać dane na „wirtualny port" drukarki lpt1 i pisać do „strumienia" po czym drukarka drukowała te dane po wciśnięciu enter. W dzisiejszych czasach nic nie zostało z tamtych technologii, drukarka przesyła wiele danych które nie są proste do uchwycenia, jednak zawsze aby ją zainstalować potrzebujemy sterowników.
Sterowniki dostarczane są na Cd wraz z drukarką, ale system Windows 7 wykrywa niektóre drukarki automatycznie. W gci najczęściej instalujemy drukarkę poprzez sterowniki. Po zainstalowaniu sterownika, wybieramy dokument, który chcemy wydrukować i wybieramy drukuj, po czym drukarka powinna nam wydrukować stronę, o ile jest w niej dobry toner i papier jest w podajniku. Przy zakupie drukarki, wybierzmy taką która jest tania w eksploatacji, zauważmy jak często trzeba zmieniać tusz lub toner. Pamiętajmy też o ilości drukowanych stron na minutę, czyli o szybkości. Jeśli chcemy drukować zdjęcia, zwróćmy uwagę też na jakość druku.
W wyborze drukarki pomóc może gci.
Drukarka może też mieć wbudowane inne urządzenia peryferyjne, takie jak skaner.
Nazwa „Lechistan” nie jest przypadkowym wyborem, lecz celowym nawiązaniem do legendy i symboliki narodowej, podkreślającą związek z historycznymi korzeniami Polski. Pojawienie się tej nazwy na polskich statkach handlowych było przejawem nie tylko patriotyzmu, ale także próbą przypomnienia o możliwych, choć często pomijanych w oficjalnej historiografii, aspektach polskiej przeszłości. Dlaczego właśnie „Lechistan” i co symbolizował dla Polaków?