Komputer to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu i bezwzględny wymóg, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju biuro, czy gabinet. 

Data dodania: 2023-05-09

Wyświetleń: 201

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

All-in-one – idealny komputer do pracy, o którym często się zapomina

Mimo że obecnie telefony skutecznie zastępują je na wielu polach, to na dużym ekranie zawsze znacznie wygodniej się pracuje, czy nawet gra na poważnie po Hellspin login. Dzisiejsze komputery mają już tak silne podzespoły, że nie trzeba sięgać po duże skrzynki, które stawia się pod biurkiem i łączy z pozostałymi podzespołami istną siecią kabli. Wystarczy zaopatrzyć się w jedno eleganckie urządzenie, które ma wszystko w sobie.

I nie chodzi o popularnego laptopa, który ma tak samo dużo zalet, jak i wad, a urządzenie typu all-in-one – komputer, o którym większość Polaków nadal zapomina, kiedy organizuje swoje miejsce pracy, czy domowe biurko. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć fenomen tego urządzenia i wyjaśnimy, kiedy najlepiej sięgnąć po komputer tego typu.

Czym właściwie jest komputer typu all-in-one?

Jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie, które zawiera wszystko w jednym. Po zakupie komputera wystarczy podłączyć go do prądu (1 wtyczka do gniazdka) i uruchomić. Oczywiście od razu nasuwa się myśl związana z laptopem, który znajduje się w praktycznie każdym domu, ale tutaj należy się zatrzymać, żeby to sprostować.

Komputer typu all-in-one to coś pomiędzy komputerem stacjonarnym a laptopem. Tak samo, jak w laptopie, tutaj także wszystkie podzespoły znajdują się w jednym urządzeniu (w tym przypadku w „monitorze”). Komputery tego typu różnią się trzema podstawowymi cechami:

  • Mobilność – laptopy można swobodnie przenosić, co daje swobodę pracy w dowolnym miejscu; z kolei all-in-one tak, jak komputer stacjonarny ma swoje stanowisko i jego przenoszenie jest niewygodne. 
  • Wielkość ekranu – ze względów mobilności, ekrany laptopów są relatywnie niewielkie i nie przekraczają pewnych standardów. Za duży komputer przenośny uważa się 17 cali. Z kolei all-in-one w standardzie występują w rozmiarach od 22 do 27 cali, co daje ogromną różnicę swobody pracy.
  • Osiągi – nawet droższe laptopy bardzo szybko się „starzeją” i po kilku latach mogą mieć problemy z prostym przeglądaniem Internetu, co jest powiązane z ich niewielkimi rozmiarami i słabszymi podzespołami, które się do nich wkłada. Znacznie większe all-in-one mogą być potężnymi maszynami, które doskonale nadadzą się do pracy i będą błyskawicznie wykonywać wszelkie niezbędne zadania.

Obydwa rodzaje komputerów mają swoje plusy i minusy. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że spora część Polaków kupuje sobie laptopa, który leży w jednym miejscu niczym komputer stacjonarny, kiedy w tym samym miejscu można postawić znacznie tańsze urządzenie typu all-in-one, które ładniej się prezentuje, jest wygodniejsze w użyciu i cechuje się znacznie lepszym stosunkiem cena/osiągi.

Kiedy warto sięgnąć po komputer all-in-one?

Kiedy planuje się regularnie korzystać z jednego miejsca do pracy. To ogromna wygoda i oszczędność czasu. Urządzenie z ekranem 24 cale, dyskiem twardym SSD 515 GB, 16 GB RAM i szybkim procesorem kupi się już za około 3000 zł. Oczywiście można celować w Apple iMac o podobnych parametrach za 10 000 zł, ale te komputery są raczej dla fanatyków urządzeń Apple. 

A co z klasycznym komputerem stacjonarnym? Takie urządzenia powinny być kupowane wyłącznie do zadań specjalnych, które wymagają ogromnej mocy obliczeniowej i generują zaawansowaną grafikę. W takim wypadku należy się jednak nastawić na dwa lub trzy razy większą cenę.

Uwaga! W tejście znajduje się link hazardowy, a  hazard niesie ryzyko uzależnienia się i poniesienia strat finansowych i osobistych. Pamiętaj, że każda gra wiąże się z możliwością utraty pieniędzy i z wywołaniem szkodliwych dla psychiki skutków. Działaj odpowiedzialnie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena