Jak działa serwer Windows, jakie cechy posiada. Jakie są nowe funkcje systemu Windows Server 2003. Czy warto instalować Windows Server 2003? Podstawowe funkcjonalności serwera.

Data dodania: 2010-07-06

Wyświetleń: 2217

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Serwery windows to potężne narzędzie to użycia w wielu przedsiębiorstwach. Serwery Windows oferowane są przez gci. Standardowy serwer Windows jest dostępny w wersji 64 bitowej jak i 32 bitowej. Wersja 64 bitowa jest szybciej działającym serwerem bo działa na 64 bitowym procesorze.
Na pokładzie serwera znajduje się serwer aplikacji, który obsługuje usługi internetowe, zarządzania transakcjami oraz posiada logi zdarzeń.
Możesz wdrażać rozwiązania biurowe dla twojej firmy. Zwiększa się dostępność i dostarczanie usług dzięki technologii klastrowej.
Znajdują się tu usługi przechowywania i plikowe wraz z systemem przechowywania kopii zapasowej i szyfrowaniem. Znajduje się tu rozproszony system wejścia/wyjścia.
Znajduje się tu centrum zarządzania o rzeczach związanych z siecią, takich jak ludzie, aplikacje, pliki drukarki. Usługa active direktory udostępnia zarządzanie tymi zasobami.
Istnieje polityka zarządzania grupami i mamy konsole do zarządzania.
Mamy tutaj wsparcie dla ipv6, dnsów, sieci bezprzewodowych oraz spiec. Znajdują się tutaj usługi drukowania oraz bezpieczeństwa. Mamy też usługi terminalowe.
W całości mamy .net Framework i ASP.net oraz przydatny do tworzenia aplikacji internetowych serwer iis.
Dla chcących współpracować pracowników jest serwer SharePoint.
Gci wdraża serwery windowsowe w przedsiębiorstwach. Taki serwer można wdrożyć chociażby w szkole i używać go do nauki przez dzieci jak i do swoich obowiązków biurowych. Serwery Windows to jedne z wiodących na rynku, dlatego trzeba się liczyć z ich zakupem przy modernizacji infrastruktury przedsiębiorstwa. Cały Windows jest łatwo obsługiwalny, rzeczy konfiguruje się przyjemnie i mamy dostarczone dokumentacje i pomoc użytkownika więc nie jest trudno administrować serwerem. Możemy tworzyć grupy użytkowników i im przypisywać odpowiednie działania albo usługi, całość jest dobrze konfigurowalna co ułatwia nam pracę. Serwer jest dość stabilny.

Licencja: Creative Commons