Na pewno? Chciałoby się rzec, że zawsze i wszędzie TAK - a przynajmniej tak powinno być. Bądźmy szczerzy to mrzonka. Można to zmienić? Tak. Jak to zrobić przeczytacie w niniejszym tekście.

Data dodania: 2010-06-30

Wyświetleń: 1802

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Daleki jestem od egzaltacji w jakimkolwiek wydaniu... stronię od pompowanej rynkowo agitacji na rzecz panujących trendów...
Celem samym w sobie niniejszego tekstu jest fakt przedstawienia pewnej stałej, niezmiennej od kilkuset lat - istoty bogactwa, statusu społecznego, ponadczasowej siły, która towarzyszy społeczeństwom od wieków. Nie ulega modzie, nie grymasi, dzielnie stawiając czoła zmianom systemów społecznych, gospodarczych, finansowych. Złoto... bo o nim mowa jest kruszcem magicznym, nie tylko ze względu na właściwości fizyczne, lecz za sprawą nieprzemijalności własnej wartości nabywczej. Złoto jest dobrem inwestycyjnym, które chroni nasze zasoby finansowe - sprawia, że są bezpieczne. Pomimo zapewnienia ochrony naszego portfela jaką niesie ze sobą inwestycja w złoto... tego typu transakcje nie mogą „doprosić się" o nadanie im statusu „pożądanego przyzwyczajenia". Łatwiej zawierzamy nisko oprocentowanym lokatom, instytucjom bankowym, plastikowemu pieniądzu aniżeli dobru stanowiącemu archetyp inwestycyjny. Pozostaje mieć nadzieję, że lektura wzbudzi głód wiedzy, a kolejne jej wydania sukcesywnie go zaspokoją.

Wszyscy doskonale pamiętamy obietnice rządu dotyczące książeczek mieszkaniowych, SKO czy zapewnienia w zakresie nietykalności naszych oszczędności, sukcesywnie gromadzonych na rachunkach indywidualnych... Czy w istocie są one tak nienaruszalne? Czy ktoś z nas zadał sobie pytanie: w czyje ręce powierzamy własne pieniądze? Czy instytucje bankowe rodem z Polski w istocie należą do niej?
Po zasięgnięciu informacji na wyżej postawione pytania może pojawić się zaskakujący znak zapytania... Nie chodzi jednak o to, by szukać teorii spisku, winnych bądź uprawiać propagandę z ukrytym metaforycznym sensem. Cel postawmy sobie jasny i bardzo konkretny, zmotywujmy siebie na tyle, aby poznać zagadnienie, uzbroić się w niezbędną wiedzę, która w pewnym momencie pchnie nas do racjonalnych i przemyślanych decyzji. Banki polskie zasadniczo należą do zachodnich grup kapitałowych. Można pokusić się o stwierdzenie, że „kryzys" oszczędził polskich obywateli, dzięki zachodnim podatnikom: francuskim, holenderskim czy też brytyjskim. Prawda jest jednak niepodważalna... gdyby się okazało, że kraje zachodnie odmówiłyby wsparcia ING, BNP oraz RBS wówczas, moglibyśmy się znaleźć w finansowym potrzasku.
W sytuacji tak niepewnych czasów może warto pomyśleć o alternatywnych sposobach zabezpieczenia własnych środków czy istnieje możliwość na tyle sprawdzona oraz praktykowana tak, aby zaufać jej i ulokować w nią często ciężko zaoszczędzony kapitał? Jak uchronić się przed utratą gromadzonych oszczędności?
Wymieńmy sposoby inwestycji, zabezpieczenia środków, które znamy:

-prywatne pożyczki bez zabezpieczenia

-kupno akcji spółek wysokiej technologii

-obligacje emitowane przez firmy prywatne

-obligacje komunalne

-fundusze inwestycyjne

-pożyczki prywatne pod zastaw

-akcje spółek giełdowych tradycyjnej gospodarki

-"atrakcyjne" lokaty małych i nieznanych banków

-nieruchomości

-kamienie szlachetne

-obligacje państwowe

-lokaty bankowe dużych i renomowanych instytucji

-złoto

Czy coś osiągnęliśmy wyliczając tych kilkanaście sposobów inwestycyjnych?
Absolutnie NIC!!

Przedstawmy temat nieco obrazowo...

 

 

Sklasyfikujmy, więc inwestycje ze względu na ryzyko, które ze sobą niosą...

 

 

Tak szanowny czytelniku, złoto stanowi o bezpieczeństwie naszych inwestycji.
Zwróćmy uwagę na to jak stale rośnie jego siła nabywcza:

 

 

Inwestując w złoto możemy mieć pewność, że nasze oszczędności będą mądrze ulokowane i co najważniejsze bezpiecznie. Nie zakładajmy, że kapitał zagraniczny rządów Francji, Wielkiej Brytanii czy Niemiec raz kolejny wstawi się za swoimi bankami, może się to okazać niewykonalne... Obserwując rynek możemy mieć pewność, że bezgraniczna wiara w szelest banknotów, papierów wartościowych oraz instytucje, biorąc pod uwagę kondycję dolara, postępującą inflację, próby jej regulacji poprzez drukowanie coraz to większych ilości banknotów, może mieć katastrofalny skutek w postaci hiperinflacji, tym samym utratą wszystkiego co udało nam się zgromadzić.
Bądźmy o krok przed konsekwencjami, których nie powinniśmy ponosić. Zabezpieczmy siebie, naszych bliskich poprzez mądre, konsekwentne oraz przyszłościowe inwestycje. Oszczędzamy z myślą lepszego jutra, perspektywą spokojnej przyszłości. Połączmy cierpliwość, rozwagę mądrze dywersyfikując portfel poprzez inwestycję w złoto, ponieważ WYŁĄCZNIE ono daje nam poczucie bezpieczeństwa, gwarantując tworzenie pewnego oraz odpornego portfela bez względu na to w jakim punkcie dziejowym znaleźliśmy się.


Polak mądry... przed szkodą by Krystian Mielnikiewicz is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska License.
W oparciu o utwór dostępny pod adresem http://www.kruszce.accadia.pl

 

Nota prawna:

Uwaga!!! Opinie wyrażone na każdym z serwisów Accadia Group SA są odzwierciedleniem naszego sposobu działania i w żadnym stopniu nie stanowią rekomendacji lub zachęty do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek produktów finansowych lub kruszców. Wszystkie analizy i wykresy oraz wnioski z nich wynikające odzwierciedlają opinie autora w chwili publikacji tychże i nie mogą stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. Accadia Group SA nie daje gwarancji, iż informacje i dane na wykresach są w pełni kompletne czy też poprawne. Nie ponosimy odpowiedzialności za straty wynikłe z decyzji podjętych pod wpływem czy w oparciu o materiały zawarte na naszych portalach: www.kruszce.accadia.pl, www.kredyty.accadia.pl, www.platnosci.accadia.pl, www.blog.accadia.pl, www.platnosci.accadia.pl/forum/ oraz www.accadia.pl

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Accadia Group SA .

 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena