O co tak właściwie chodzi w tym MLM? Dla wielu osób pierwsze skojarzenia po usłyszeniu takich słów jak marketing sieciowy, mlm, marketing wielopoziomowy, to "chodzenie po domach". Że już nie wspomnę tutaj o sprzedaży bezpośredniej.

Data dodania: 2010-06-23

Wyświetleń: 4781

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Firmy działające w systemie marketingu wielopoziomowego oferują produkty bardzo dobrej jakości. Cała rzecz polega na tym, że są one rozprowadzane przez konsultantów ( przedstawicieli, dystrybutorów ), czyli omijane są takie punkty pośredniczące jak hurtownie i sklepy.

Firmy MLM oferują swoim współpracownikom różne możliwości. W skrócie można ująć to tak:

1) kupujesz produkty tylko dla siebie, na własny użytek, płacisz cenę "hurtową", czyli oszczędzasz,

2) możesz rozprowadzać produkty, zarabiasz na różnicy pomiędzy ceną dla Ciebie jako przedstawiciela, a ceną detaliczną dla klienta,

3) możesz zarabiać konkretne pieniądze budując swoją własną grupę dystrybutorów ( inaczej można ją nazwać grupą sprzedaży czy siecią ) - wtedy firma płaci Ci za rozwój sieci sprzedaży.

Jak dla mnie to najlepszą opcją jest połączenie pierwszej i trzeciej możliwości, kupuję taniej dla siebie i zarabiam na polecaniu współpracy z moją firmą MLM innym osobom, które mają takie same możliwości rozwoju w niej jak ja, ponadto same wybierają tę formę, która najbardziej im odpowiada.

Najważniejsze zalety MLM to przede wszystkim:

- bardzo prosta procedura przystąpienia do tego systemu,

- wykształcenie nie ma znaczenia,

- nikt nie wymaga dyplomów,

- nikt nie wymaga na samym początku żadnej fachowej wiedzy,

- nie ma górnej granicy wiekowej,

- brak szefa,

- nie trzeba inwestować swojego kapitału, żeby rozpocząć współpracę,

- każdy sam decyduje ile czasu, i kiedy będzie się zajmować swoim biznesem,

- możliwość rozwoju.

Nigdy nie jest tak, że ktoś lub coś ma same zalety, zawsze jakieś słabe strony są. Co można zaliczyć do tych wad w przypadku MLM?

- nie od razu odczuwamy oczekiwane korzyści finansowe - to wymaga czasu,

- trzeba liczyć się z tym, że ludzie będą nam odmawiać,

- częsta krytyka ze strony otoczenia,

- przedstawianie MLM w złym świetle ( opinia, że osoby działające w MLM to oszuści, naciągacze; piramida finansowa, itp.), co oczywiście najczęściej wynika z niewiedzy.

To moim zdaniem takie ważniejsze sprawy. Ale gdzie nie ma słabszych stron?

Żeby osiągać dobre wyniki i odnosić sukcesy w MLM niezbędne są takie cechy jak wytrwałość, cierpliwość, samodyscyplina. Ważne jest, aby wyznaczyć sobie cel i konsekwentnie dążyć do jego realizacji. Nie poddawać się. Czasem trwa to dłużej, niż byśmy sobie tego życzyli, ale warto poczekać na ten moment.

Licencja: Creative Commons