W dzisiejszym wpisie zaprezentuję Wam pięć ważnych powodów, dlaczego kursy i szkolenia on-line wyprzedzają tradycyjne szkolenia stacjonarne. Oto one:

Powód pierwszy - cena.
Koszt szkoleń on-line jest zdecydowanie niższy niż koszt szkoleń stacjonarnych. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że w przypadku szkoleń on-line, organizator szkolenia nie ponosi opłaty za wynajęcie sali do szkoleń, nie musi martwić się o komputery dla kursantów. Dzięki temu, że kursanci siedzą przy swoich komputerach, koszty zdecydowanie maleją.

Powód drugi - oszczędność czasu
Szkolenia e-learningowe dopasowane są do naszych potrzeb. Jeżeli w weekendy mamy czas po godzinie 12, wtedy też będziemy się uczyć. Szkolenia tradycyjne wymagają od nas dotarcia na miejsce szkoleń, powrotu ze szkolenia, nie raz kłopotliwego z racji ulicznych korków. Godziny tradycyjnych szkoleń są sztywne i kursanci nie mają takiej swobody, jak w przypadku szkoleń on-line.

Powód trzeci - większa efektywność
Szkolenia internetowe są bardziej efektywne niż tradycyjne szkolenia głównie dlatego, że są dostosowane do możliwości kursantów. Nasz wirtualny nauczyciel widzi dokładnie, czy nadążamy z rozumieniem materiału, czy nie.

Powód czwarty - samodoskonalenie
Kursy on-line umożliwiają nam bardzo szybkie porozumiewanie się z innymi kursantami oraz stymulują chęć wyszukiwania dodatkowych informacji w Internecie, co w dzisiejszych czasach dzięki wyszukiwarkom internetowym odbywa się bardzo sprawnie i szybko.

Powód piąty - idealne warunki do nauki
Szkolenia on-line odbywają się tam, gdzie tylko chcemy. Możemy usiąść sobie wygodnie na kanapie, położyć się na łóżku, czy choćby siedzieć w parku. Ważne jest jedynie to, abyśmy mieli możliwość sprawnego korzystania z komputera ze stałym dostępem do Internetu.

Licencja: Creative Commons