Branża internetowa z pewnością jest bardzo konkurencyjna. Trudno jest jednak mówić, iż w obecnych czasach w naszym kraju rodzaj reklamy w Sieci jest nasycony.

Data dodania: 2010-04-13

Wyświetleń: 1838

Przedrukowań: 2

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wiadomo nie od dzisiaj, w Polsce z roku na rok wzrasta liczba osób korzystających w Internetu. Powoduje to również rozruch w branży reklamowej. Większość firm coraz częściej korzysta z specjalistów ds. marketingu internetowego w celu powiększenia własnych zysków.

Nic w tym dziwnego. Oczywistym jest przecież ,że wraz z rosnącą popularnością Internetu, coraz więcej ludzi korzysta z różnorakich usług znajdujących się w Sieci. Nie trzeba przecież nikogo, kto choć trochę zna się na Sieci uświadamiać, jak duże pieniądze można zarobić na tym potężnym medium. Mimo, iż rośnie popularność korzystania z Internetu, jako źródła dochodów, dalej można uznać, że polskie społeczeństwo – a przede wszystkim polscy przedsiębiorcy – nie jest przekonane do tego, iż można zarabiać na Sieci.

Najlepszym przykładem tego, iż tak jest jesteśmy my sami osoby, które korzystają z Internetu. Ileż to razy pierwszą czynnością podczas poszukiwań odpowiedniego domu weselnego, czy też dekoracji ślubnych, korzystaliśmy z wyszukiwarki internetowej wpisując w nią daną frazę, w tym przypadku np. „dekoracje ślubne Poznań”?

Jak często zdarza nam się korzystać z popularnych sklepów internetowych, które zapewniają nam nie tylko wygodę zakupu produktu bez wychodzenia z domu, ale również pozwalają na zaoszczędzanie często dużej sumy pieniędzy.

Można się więc domyślić, że Polacy coraz częściej używają internetu nie tylko do rozrywki, ale również do rozwiązywania spraw życia codziennego.

Wydaje się więc, że rynek internetowy w naszym kraju wciąż się rozwija i w ciągu kilku najbliższych lat nadal będziemy mieli zapotrzebowanie na specjalistów wysokiej klasy z zakresu marketingu internetowego.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena