Poznań to miasto jedyne w swoim rodzaju. To tu znajduje się najstarsza zachowana rezydencja królewska w Polsce, trzeci co do wielkości rynek w kraju, Rogalowe Muzeum czy też jedna z największych polskich instytucji kulturalnych. Naturalnie nie brak tu także licznych restauracji, klubów w których zabawa trwa do białego rana, a także szlaków turystycznych, parków czy zabytków.

Data dodania: 2022-10-24

Wyświetleń: 386

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pomysł na citybreak? Odwiedź Poznań!

Poznaj Poznań

Ctybreak (czyli krótki, z reguły weekendowy wyjazd do wybranego miasta) to wspaniały sposób na zmianę otoczenia, możliwość zrelaksowania się po ciężkim, męczącym tygodniu, a zarazem szansa na poszerzenie horyzontów oraz lepsze poznanie wybranej destynacji. Jeśli nie masz pomysłu na to, dokąd udać się w najbliższy weekend to przysłowiowym strzałem w dziesiątkę może okazać się właśnie Poznań. Co zobaczyć w nadmienionym mieście?

Stary Rynek – od 1253 r. aż do dziś z powodzeniem pełni rolę głównego placu miejskiego będąc zarazem prawdziwą chlubą Poznania. W jego centralnej części usytuowany jest Ratusz, w którym znajduje się m.in. Muzeum Historii Miasta Poznania.

Zamek Królewski – zwany również Zamkiem Przemysława. W tej pełnej tajemnic budowli rezydowało wielu polskich królów. Obecnie zwiedzającym udostępniona została jedna z sal oraz punkt widokowy.

Rogalowe Muzemu – muzeum poświęcone najsłynniejszemu, poznańskiemu wypiekowi czyli Rogalowi Świętomarcińskiemu. Odbywają się tu głównie pokazy dotyczące wypieku rogali ale to także świetna okazja do poznania miejscowej gwary oraz historii miasta.

Noclegi w Poznaniu

Naturalnie przyjazd do Poznania na weekend wymaga rezerwacji noclegu. Gdzie się zatrzymać? Jednym z polecanych miejsc jest Gaja. Gaja to jedyny w swoim rodzaju hotel Poznań, usytuowany w najbardziej malowniczej dzielnicy miasta czyli na Jeżycach. Ogromną zaletą hotelu Gaja jest właśnie wspomniana lokalizacja. W pobliżu znajduje się zarówno dworzec PKP, jak i Stare Zoo oraz teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do dyspozycji gości hotelu (Poznań) oddana została natomiast restauracja Gajowa12 słynąca z wybornej kuchni, bar, kręgielnia, bilard, a także zaplecze konferencyjne umożliwiające organizację wydarzeń biznesowych. Więcej informacji na temat hotelu Gaja znajdziesz na stronie http://gaja-hotel.pl/.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena