W swojej nowej książce: Ewolucja i myśli, Roger Bourke White Jr zagłębia się w historię patrzenia na ewolucję, analizując ostatnie etapy rozwoju człowieka.

Data dodania: 2010-03-25

Wyświetleń: 3949

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Stwierdza, że ludzie są nastawieni jako gatunek na celu i dopasowują się do środowiska. White pokazuje, że sposób, w jaki obecnie jest zakorzeniony w naszej przeszłości, etapy ewolucji i wyjaśnia w jaki sposób wpływać na nasze dzisiejsze procesy decyzyjne.
Ewolucja i myśli przedstawia trzy cechy, które wyróżniają nas od innych organizmów: nasze umiejętności językowe, zużycie narzędzi, a nasza zdolność do udzielania pomocy w czasie porodu i rozwoju. Te trzy osiągnięcia wspólnie sprawiają, że nasze życie jest łatwiejsze. Pryz okazji tworzy się przestrzeń dla wzrostu gospodarczego i wynalazki bardziej jako gatunku.
White wyjaśnia że etapy ewolucji człowieka w łatwy do zrozumienia warunków. Mówi, że ewolucja może być postrzegane jako seria wynalazków, że albo praca, albo nie. Nasza zaawansowana znajomość języka wynalazku oraz ich wpływ na życie człowieka jest znaczne. Język, że nasz mózg większy cenne, nie marnuje inwestycji. Ten wynalazek i ewolucji języka przygotowała nas do podjęcia kolejnego kroku w gatunku: cywilizacji. Na przykład: budujemy szpitale (wykorzystanie narzędzi) aby matki niemowląt (wspomagana porodem) i dużo mówimy.


Wyjaśniając ludzkiej kondycji, White pomaga czytelnikom zrozumieć, dlaczego ludzie działają i tak robią. Ewolucja i Myśl jest odświeżającym spojrzeniem na ludzkie zachowania. Wskazują, że ludzkie uczucia nie są niewyjaśnioną tajemnicą, ale praktycznym sposobem myślenia, który pracował także dla tysięcy pokoleń.

Licencja: Creative Commons