Oglądając różne programy i seriale w telewizji pewnie nie raz zastanawialiście się, kto zajmuje się strzyżeniem gwiazd. Wszystkie te piękne i wymagające dużo pracy fryzury wymagają też świetnych umiejętności fryzjerskich. Kto za nimi stoi?

Data dodania: 2010-03-22

Wyświetleń: 2520

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Większość z nas chodzi do zwykłego taniego fryzjera, który ma salon w okolicy. Codzienne życie nie pozwala niestety na to, żeby każdego dnia mieć przepiękną fryzurę, której przygotowanie trwa zwykle kilkadziesiąt minut. Musimy się zadowolić czymś co będzie schludnie wyglądało i nie będziemy musieli rano poświęcać godziny na ułożenie włosów.

Gwiazdy nie tylko mogą sobie na to pozwlić, ale właściwie muszą, bo jeżeli nie będą dobrze wyglądały to na pewno pojawią się w jakimś piśmie plotkarskim. Potrzebują więc najlepszych fryzur i najlepszych fryzjerów. Skąd oni się biorą? Są to zwykle osoby, które dostały kilka nagród w konkursach fryzjerskich i udało im się na przykład zdobyć zatrudnienie na jakimś pokazie mody, gdzie przygotowywali modelki do wyjścia na wybieg. Oczywiście nie mają oni własnych salonów i nie można od tak do nich przyjść i umówić się na wizytę. Właściwie to u nich na wizyty umawiają się nasi fryzjerzy. Niejedna akademia fryzjerska szczyci się bowiem tym, że jej nauczyciele przygotowali prezenterów jakiegoś programu, albo przygotowywali modelki przed pokazem. Zwykli fryzjerzy, których znamy zapisują się do takich akademii, żeby uczyć się od gwiazd fryzjerstwa.

Tak więc my płacimy fryzjerom, a fryzjerzy płacą lepszym fryzjerom. Wiadomo, że jest to zawód, który przede wszystkim wymaga długich lat praktyki, więc nie jest to wcale dziwne i tak samo dzieje się w wielu zawodach, które opierają się na umiejętnościach, jak na przykład u szewców, cukierników itp.. Dobrze zwrócić uwagę czy osoba, która nas strzyże ma w swoim salonie powieszone na ścianach świadectwa potwierdzające ukończone kursy dla fryzjerów to oznacza bowiem, że dba o zwiększanie swoich umiejętności i poradzi sobie z naszymi zachciankami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena