0głosów
Pobierz artykul
0głosów dodatnich
0głosów ujemnych
2246razy czytane
0przedrukowany
Creative Commons Licencja

Rozstanie - temat bardzo trudny i dla wielu z nas, bolesny. Niemalże każdy człowiek przynajmniej raz w życiu doświadczył odrzucenia. Co jednak, gdy to my jesteśmy tą odchodzącą stroną? Jak w możliwie bezbolesny sposób zerwać z chłopakiem (mężem, kochankiem)?

W sieci znajdziemy mnóstwo porad i wskazówek dotyczących naszego życia uczuciowego. Portale dla kobiet, serwisy promujące rozwój osobisty, wortale psychologiczne - wszystkie one mają za zadanie pomóc nam przebrnąć przez trudny okres w naszym życiu. Jednym z takich trudnych okresów jest rozstanie z bliskim naszemu sercu człowiekiem.

A więcjak zerwać z chłopakiem, w możliwie bezbolesny sposób? Zacznijmy od kilku podstawowych wskazówek:

* Wybierz właściwe miejsce - im mniej publiczne tym lepiej

* Wybierz właściwy czas - unikaj świąt i szczególnych okazji, takich jak np. walentynki, jego urodziny, Sylwester itd.

* Zdecyduj się na rozstanie w cztery oczy - jest to podstawowy sposób, aby zerwać związek z klasą i godnością

* Bądź szczera, lecz uczciwa

* Trzymaj emocje na wodzy

* Nie reaguj - niektórzy ludzie bardzo źle znoszą wiadomość o rozstaniu. Wielu z nich stosuje różne taktyki, np. płacz, wzbudzanie poczucia winy, a nawet agresja - mające na celu skłonić partnera do zmiany decyzji o rozstaniu. Nie ulegaj partnerowi, lecz bezwzględu na wszystko, trzymaj się raz podjętej decyzji!

Pamiętaj, że zdecydowałaś się zerwać związek, w trosce o swoje szczęście. Jeśli twojemu partnerowi uda się nakłonić ciebie do zmiany zdania, stracisz do siebie szacunek i pozbędziesz się możliwości prowadzenia szczęśliwego, satysfakcjonującego życia uczuciowego. Po rozstaniu troskliwie zaopiekuj się sobą, zadbaj o swój rozwój osobisty i nade wszystko - pozostań sobą!

Licencja: Creative Commons