Na jakość związku wpływ ma wiele elementów: to, jak potrafimy się z partnerem porozumieć, czy umiemy mówić o swoich potrzebach, czy się wzajemnie wspieramy i jak rozwiązujemy konflikty. To także wzajemna inspiracja, atrakcyjność i lojalność. Jedną z najważniejszych sfer w związku jest ta dotycząca intymności. Wiele par ma kłopot, by szczerze o niej rozmawiać, zwłaszcza gdy pojawiają się problemy. Podpowiadamy, co zrobić, by poprawić jakość związku, także w kwestiach współżycia seksualnego.

Data dodania: 2021-12-08

Wyświetleń: 492

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Popraw jakość swojego związku w kilku szybkich krokach!

Jak osiągnąć i podtrzymać satysfakcjonujące życie seksualne?

Łączymy się w pary, by zaspokoić różnego typu potrzeby. Należą do nich potrzeba bezpieczeństwa, bycia kochanym, założenia rodziny, ciekawego spędzania czasu oraz satysfakcjonującego życia seksualnego z jednym partnerem. Sfera intymna w związku jest bardzo ważna, jest jednym z elementów scalających i budujących bliską relację. Warto zadbać o to, by czerpać z niej jak najwięcej radości i przyjemności. Udane życie seksualne ma przełożenie na inne dziedziny życia. Satysfakcjonujące współżycie z ukochaną osobą jest świetnym sposobem na rozładowanie stresu i napięcia nerwowego, sprawia też, że postrzegamy relację i otaczający świat jako lepsze, z większym optymizmem. Ma to związek z gospodarką hormonalną, ale także spełnieniem potrzeb psychicznych, takich jak bliskość i kontakt fizyczny z drugim człowiekiem. Sposobów na osiągnięcie i podtrzymanie udanego pożycia seksualnego jest wiele. Przede wszystkim dbajmy o atrakcyjność związku i nie pozwólmy, by do sypialni zakradła się rutyna. Rozmawiajmy szczerze o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Pokażmy partnerowi czy partnerce, co jest dla nas ważne i co pomaga nam osiągnąć satysfakcję. Współżycie można na różne sposoby stymulować – czasem wystarczą świece, muzyka i wykwintna kolacja, innym razem można sięgnąć po bardziej stymulujące afrodyzjaki. Zadbajmy też o atmosferę w związku nie tylko w sypialni, ale też poza nią. Sekret kobiet polega na tym, że mają większą ochotę na współżycie, gdy czują się atrakcyjne, zadbane i doceniane przez partnera w różnych dziedzinach życia.

Co zrobić, gdy w związku pojawiają się problemy?

Sposób reagowania na problemy w związku zależy od ich przyczyny. Jeśli między partnerami często pojawiają się kłótnie i „ciche dni”, warto skonsultować się z psychologiem czy mediatorem. Taka rozmowa może pomóc nam zrozumieć, na czym polega problem i jak dotrzeć do drugiej osoby. Problemy w związku mogą też być spowodowane niekorzystną sytuacją zawodową lub zdrowotną jednego z partnerów. W takim przypadku również warto porozmawiać i wspólnie znaleźć rozwiązanie. Gdy w grę wchodzą kłopoty ze zdrowiem, w tym coraz bardziej powszechna depresja, należy skłonić ukochaną osobę do wizyty u specjalisty. Ze zdrowiem nie ma żartów, a w przypadku mężczyzn często oznaką kłopotów zdrowotnych są zaburzenia potencji i erekcji [1].

Jak poprawić jakość współżycia?

Jakość współżycia można poprawić, stosując metody na przedłużenie stosunku. Nie wszyscy panowie wiedzą, że można zrobić to w całkowicie naturalny sposób, stosując ćwiczenia wzmacniające mięśnie Kegla, które pomagają dłużej utrzymać wzwód i kontrolować ejakulację [1]. Można też nauczyć się opóźniać wytrysk, tak by dłużej cieszyć się seksem. Nie zapominajmy także o grze wstępnej i eksperymentach ze znalezieniem optymalnej pozycji. W przypadku problemów ze wzwodem można po uprzedniej konsultacji z lekarzem sięgnąć po środki farmakologiczne, na przykład Mensil lub Mensil Max z syldenafilem, który wspomaga osiągnięcie i utrzymanie erekcji, zwiększa przyjemność [2] oraz opóźnia ejakulację [3]. Produkty lecznicze Mensil przeznaczone są dla mężczyzn powyżej 18 roku życia. Przed ich zastosowaniem należy zapoznać się z ulotką lub skonsultować z lekarzem.

MENSIL, 25 mg, tabletki do rozgryzania i żucia. Skład: Jedna tabletka zawiera 25 mg syldenafilu w postaci cytrynianu. 

MENSIL MAX, 50 mg, tabletki do rozgryzania i żucia. Skład: Jedna tabletka zawiera 50 mg syldenafilu w postaci cytrynianu. 

Postać farmaceutyczna: Tabletki do rozgryzania i żucia. Wskazania do stosowania: Produkty lecznicze MENSIL i MENSIL MAX są wskazane do stosowania u dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. W celu skutecznego działania produktów leczniczych Mensil i Mensil Max niezbędna jest stymulacja seksualna. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ze względu na wpływ syldenafilu na przemiany metaboliczne, w których biorą udział tlenek azotu i cykliczny guanozynomonofosforan (cGMP), nasila on hipotensyjne działanie azotanów. Przeciwwskazane jest zatem równoczesne stosowanie syldenafilu z lekami uwalniającymi tlenek azotu (takimi jak azotyn amylu) lub azotanami w jakiejkolwiek postaci. Jednoczesne stosowanie inhibitorów PDE5, w tym syldenafilu, i leków pobudzających cyklazę guanylową, takich jak riocyguat, jest przeciwwskazane, ponieważ może prowadzić do objawowego niedociśnienia tętniczego. Produktów leczniczych przeznaczonych do leczenia zaburzeń erekcji, w tym syldenafilu nie należy stosować u mężczyzn, u których aktywność seksualna nie jest wskazana (np. pacjenci z ciężkimi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak niestabilna dławica piersiowa lub ciężka niewydolność serca). Produkty lecznicze Mensil i Mensil Max są przeciwwskazane u pacjentów, którzy utracili wzrok w jednym oku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (ang. non-arteric anterior ischemic optic neuropaty, NAION), niezależnie od tego, czy miało to związek, czy nie miało związku z wcześniejszą ekspozycją na inhibitor PDE5. Nie badano bezpieczeństwa stosowania syldenafilu w następujących grupach pacjentów: pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, hipotonią (ciśnienie krwi <90/50 mm Hg), po niedawno przebytym udarze lub zawale serca oraz ze stwierdzonymi dziedzicznymi zmianami degeneracyjnymi siatkówki, takimi jak retinitis pigmentosa (niewielka część tych pacjentów ma genetycznie uwarunkowane nieprawidłowości fosfodiesterazy siatkówki). Stosowanie syldenafilu u tych pacjentów jest przeciwwskazane. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242 E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie. 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. 

Przypisy

  1. Violetta Skrzypulec-Plinta, Jak przedłużyć czas stosunku u mężczyzny, online: https://www.mp.pl/pacjent/seksuologia/lekarze-odpowiadaja-na-pytania/112965,jak-przedluzyc-czas-stosunku-u-mezczyzn, data dostępu 03.11.2021.
  2. Zbigniew Lew-Starowicz, Inhibitory fosfodiesterazy typu 5 – podobieństwa i różnice. Seksuologia Polska 2003; 1(2): 79-82.
  3. Na podstawie Charakterystyk Produktów Leczniczych Mensil i Mensil Max.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena