Pewnie każda z was zadawała w salonie fryzjerskim pytanie o pielęgnację włosów. Co robić, aby mieć piękne włosy? Ponieważ porad fryzjerskich jest wiele, zbiorę je w tym tekście. W końcu posiadanie pięknych włosów jest miłe dla właścicielki, ale także dla fryzjera, który się do tego przyczynił.

Data dodania: 2010-02-22

Wyświetleń: 2189

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Według opinii fryzjerów najbardziej ciekawi was, jak stosować odżywki i maseczki do włosów.
Zasada jest prosta. Relaksujesz się biorąc ciepłą, aromatyczną kąpiel, szczególnie w okresie zimy, a twoje włosy są częścią ciebie i lubią to samo. Odżywki bowiem najlepiej wchłaniają się w ciepełku. Jak uzyskać takie sprzyjające warunki? Należy nałożyć maskę na włosy, owinąć je folią i okryć dodatkowo ręcznikiem, żeby uzyskać odpowiednią temperaturę. Tak możesz sobie spokojnie siedzieć nawet do 30 minut czytając książkę, albo słuchając muzyki. Zapewne zauważyłaś, że farbując włosy w profesjonalnym salonie na farbę nakłada się folię i często też podgrzewa głowę. To jest analogiczny sposób.

Tym, co drażni wiele kobiet, są naelektryzowane włosy. Stają się wtedy rozwiane, a fryzura jest totalnie pozbawiona porządku. Oczywiście wśród darmowych porad fryzjera znajdziesz ratunek. W salonach fryzjerskich dostępny jest cały szereg kosmetyków antystatycznych oraz szczotek do czesania, które nadają włosom odpowiedni ładunek. Używasz takich specyfików i cieszysz się fryzurą pod kontrolą mimo niesprzyjającego im wiatru. Korzystne dla utrzymania tego efektu jest także oleiste serum lub spryskanie włosów małą ilością bezalkoholowego lakieru do włosów.

Niesforne włosy to również takie, które nie są ani kręcone ani proste. To określenie często słyszy się w salonach fryzjerskich, dlatego teraz kilka rad dla spragnionych informacji na ten temat. Zacznijmy od mycia włosów. Dobrze gdy użyjesz do tego celu szamponu oraz odżywki wygładzającej. Opłucz włosy letnią wodą - nigdy gorącą!, aby domknąć łuski. Po osuszeniu ręcznikiem użyj olejku chroniącego je przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury i wysusz. Możesz zastosować do tego celu dużą okrągłą szczotkę. Nadal uważasz, że nie są zadowalająco proste? Podziel je na kilka sekcji przy pomocy klipsów i posłuż się prostownicą, najlepiej ceramiczną.

Niech te porady fryzjerskie ułatwią ci pracę nad zadowalającą fryzurą i pozwolą osiagnąć zdrowe, piękne włosy!:)

Licencja: Creative Commons