Każda kobieta oczekująca na dziecko więcej czasu poświęca na pielęgnację swoich włosów, skóry czy paznokci. Powinna również nieco lepiej zadbać o okolice intymne.

Data dodania: 2010-01-04

Wyświetleń: 1732

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bowiem wymagają one zwłaszcza w tym okresie szczegółowej pielęgnacji. W tej trosce o okolice intymne z pewnością okażą się specjalne kosmetyki i preparaty stworzone właśnie do tego celu.

Podczas oczekiwania na dziecko w organizmie kobiety w ciąży zachodzą zmiany. Wzrasta poziom estrogenów, co z kolei przyczynia się do zmiany ph pochwy. Zmienia się ono z kwaśnego na zasadowe. I z tego powodu naturalna ochrona okolic intymnych zostaje nieco zachwiana. Dlatego też kobiety oczekujące na dziecko narażone są na pojawienie się infekcji bakteryjnych oraz grzybiczych. W celu uniknięcia i ochrony przed tymi zakażeniami, należy używać właściwych preparatów i kosmetyków do pielęgnacji. Możemy do higieny intymnej zastosować na przykład płyny do higieny intymnej czy chusteczki nawilżone odpowiednim płynem. Odpowiednio dobrane składniki tych preparatów zabezpieczą przed pojawieniem się groźnych infekcji. Poza tym preparaty do higieny intymnej mają kwaśny odczyn pH (5 – 5,5), co dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo przed działaniem drobnoustrojów.

Ważne w pielęgnacji okolic intymnych odgrywają nasze nawyki oraz przyzwyczajenia. Niektóre z nich dobrze jest nieco pozmieniać.  Przykładowo, do osuszania okolic intymnych warto zastosować papierowe ręczniki. A to oczywiście wynika z prostej przyczyny. Bowiem tradycyjne ręczniki dłużej utrzymują wilgoć, a ta z kolei sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. Dobrze jest także całkowicie zrezygnować z gąbek do mycia, ponieważ na nich są dobre warunki do bytowania  drobnoustrojów.

Oczekując na dziecko warto również używać bawełnianych majtek, bowiem lepiej przepuszczają powietrze. Figi czy stringi należy chwilowo odłożyć na górną półkę ( są wykonane ze sztucznych materiałów , co może przyczyniać się do pojawiania się drobnoustrojów.

Jakie działanie wykazują preparaty do higieny intymnej?

Preparaty przeznaczone go pielęgnacji okolic intymnych powinny być ściśle dostosowane do określonych kryteriów oraz powinny spełniać określone wymagania. Oczywiście niezależnie od użytych składników.  Przede wszystkim takie preparaty powinny wykazywać działanie antybakteryjne. Oprócz tego muszą skutecznie koić występujące podrażnienia skóry oraz łagodzić świąd okolic intymnych. Korzystne preparaty do higieny intymnej powinny również zapewniać okolicom intymnym uczucie odświeżenia przez długi okres. Takie kosmetyki powinny także likwidować mogący pojawić się nieprzyjemny zapach.  Preparaty do pielęgnacji okolic intymnych, aby były skutecznie muszą mieć działanie, które pozwoli na utrzymanie odpowiedniego pH okolic intymnych. Działanie preparatów do higieny intymnej powinno wspomagać utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności okolic intymnych. Powinny zapewniać także odpowiednia natłuszczenie skóry i śluzówki. Preparaty do higieny intymnej muszą przedstawiać również działanie wspomagające naturalną ochronę przed szkodliwym działaniem drobnoustrojów.

Kosmetyki do higieny intymnej przeznaczone dla kobiet w ciąży

Kobiety w ciąży powinny stosować specjalne kosmetyki do pielęgnacji okolic intymnych. Najbardziej rozpowszechnione są płyny do higieny intymnej. Wszystkie są przebadane dermatologicznie. Takie płyny mogą zawierać na  przykład ekstrakt z aloesu. Ma on działanie łagodzące oraz kojące na okolice intymne.  Taki płyn bardzo dobrze współgra z naturalnym ph i zapobiegają powstawaniu różnych zakażeń. Płyny przeznaczone do higieny intymnej kobiety  ciąży zawierają niekiedy wyciąg z babki lancetowatej. Przedstawia on działanie przeciwzapalne oraz łagodzące. Zapewnia właściwą ochronę okolicom  intymnym przed niekorzystnym atakiem bakterii. Taki płyn zapewnia całkowity komfort przez cały dzień oraz zapewnia odpowiednie uczucie świeżości.

Każda kobieta oczekująca na dziecko powinna korzystać również z chusteczek nawilżających przeznaczonych do pielęgnacji okolic intymnych. W swym składzie mają one na przykład cenny wyciąg z rumianku. Dzięki niemu chusteczki do higieny intymnej delikatnie oczyszczają okolice intymne oraz pozwalają cieszyć się doskonałą świeżością przez cały dzień. Kobiety w ciąży do higieny intymnej mogą  zastosować preparat w postaci emulsji  zawierający ekstrakt z nagietka. Pozwala on na skuteczną ochronę przed bakteriami oraz zapewnia złagodzenie występujących podrażnień.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena