Czy obrońcą w każdej sprawie karnej musi zostać adwokat? Czy istnieje możliwość skorzystania z usług zwykłego prawnika bądź absolwenta prawa? Rynek prawny jest przesycony wieloma zawodami. Radca prawny, prawnik, adwokat Poznań.

Data dodania: 2009-12-23

Wyświetleń: 1980

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy obrońcą w każdej sprawie karnej musi zostać adwokat? Czy istnieje możliwość skorzystania z usług zwykłego prawnika bądź absolwenta prawa? Rynek prawny jest przesycony wieloma zawodami. Radca prawny, prawnik, adwokat Poznań – nietrudno się w tym wszystkim pogubić. Który zawód ma jakie uprawnienia? Kto z nich może występować jak obrońca w sądzie?


Jeżeli ktoś złamie prawo i zostanie postawiony w stan oskarżenia, pierwsza myśl która przychodzi mu do głowy to: porady prawne. Od razu zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego adwokata. Zasięgamy opinii osób, które miały podobne kłopoty. Szukamy obrońcy, który zapewni nam skuteczną obronę przed wymiarem sprawiedliwości. Do głowy przychodzi nam przede wszystkim słowo: adwokat. Czy jednak możemy skorzystać z usług innych osób związanych z prawem?


W Polsce jest bardzo wielu prawników. Jest to efektem masowego egzaminowania. Prawo można studiować na bardzo wielu uczelniach. Czy takie osoby mają prawo występować w sądzie w charakterze obrońcy? Wszystko wyjaśnia art. 82 kodeksu postępowania karnego. Według przepisu obrońcą sądowym może być tylko osoba posiadająca uprawnienia z tytułu adwokatury. Czasowo adwokat może być zastąpiony przez aplikanta adwokackiego, który ukończył już część szkolenia.
Możemy naturalnie skorzystać z porad prawników, bądź innych pracowników związanych z prawem, o to co robić w przypadku kiedy dojdzie do rozprawy. Nie będą jednak mogli oni nam bezpośrednio pomóc w trakcie samego procesu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena