Kuchnia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, przygotowując posiłki spędzamy w niej dużo czasu każdego dnia. Często jest ona połączona z salonem, toteż powinna być urządzona ze smakiem, tak aby obydwa pomieszczenia tworzyły aranżacyjną całość. Jednocześnie jej wyposażenie ma zapewnić wysoką użyteczność i praktyczność.

Data dodania: 2013-08-19

Wyświetleń: 1318

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wyposażyć kuchnię?

Ściany i podłoga w kuchni

Kuchnia jest narażona na działanie zmiennych temperatur i wilgoci podczas gotowania lub pieczenia, toteż najczęściej zastosowanie znajdują powłoki ceramiczne lub kamienne, z uwagi na odporność oraz łatwość utrzymania w czystości. Do malowania lub tapetowania używa się farb lub tapet wodoodpornych i odpornych na szorowanie. Jak rozmieścić wyposażenie kuchni?

Już w fazie projektu należy pomyśleć o praktycznym rozmieszczeniu poszczególnych elementów wyposażenia, tak żeby ułatwić sobie pracę w późniejszym czasie. Umieszczone w bezpośredniej bliskości siebie zlew, kuchenka i blat pozwolą na wygodne przygotowywanie posiłków. Drobny sprzęt AGD ustawiamy w taki sposób, aby łatwo się z niego korzystało i był do niego dobry dostęp. Jeżeli brak jest miejsca na wszystkie sprzęty, lepiej jego część, tę rzadziej używaną schować w szafkach.

Dodatki do kuchni

Zaopatrując się w dodatki do kuchni, zwróćmy uwagę aby były w jednolitym stylu i tonacji kolorystycznej, pozwoli to na uzyskanie efektu porządku i harmonii. Wszelkiego rodzaju pojemniki na przyprawy, młynki do pieprzu i soli, chlebaki, stojaki na noże i deski poza praktycznymi funkcjami mogą także pełnić rolę dekoracyjną. Wykorzystując dodatki możemy także ożywić lub zmienić nieco styl panujący w kuchni. 

Artykuły do kuchni

Na końcu pozostaje zakup zastawy, garnków i sztućców, ich szeroki wybór pozwala na znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Artykuły do kuchni muszą spełniać pewne wymogi, zależne od posiadanego sprzętu. Na kuchnię indukcyjną potrzebujemy odpowiednich garnków, nie nadają się do użytku pierwsze lepsze. Korzystając ze zmywarki też należy pamiętać, że nie wszystkie artykuły można w niej myć.

Dobre wyposażenie kuchni jest po to wsadzone do pomieszczenia, aby można było bez problemu wszystko razem czyścić i utrzymywać w należytym porządku. Specjalne płyny i mleczka czyszczące są dostępne w każdym sklepie i można je bez trudu zdobyć. To ważne i dlatego ludzie wiedzą, że powinno się kupować takie rzeczy. Warto wszystko czyścić na bieżąco, bo dzięki temu uniknie się mocnych i trudnych do usunięcia zanieczyszczeń.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena