Salon jest miejscem gdzie spędzamy najwięcej czasu, tu przecież toczy się całe domowe życie. Spożywamy w nim posiłki, przyjmujemy znajomych i relaksujemy sie po dniu pracy oglądając telewizje i słuchając muzyki. Toteż jego wyposażenie jest dość ważne i poświęcamy mu sporo czasu i środków.

Data dodania: 2013-08-06

Wyświetleń: 1595

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Urządzamy salon wg własnego pomysłu

Od czego zacząć?

Wyposażenie salonu jak też i innych pomieszczeń w domu to nie tylko kwestia gustu, ale także całości aranżacji oraz warunków oświetleniowych. Dom, którego wszystkie pomieszczenia stanowią jednolitą całość pod względem aranżacji i klimatu, sprawia bardzo pozytywne wrażenie na gościach oraz domownikach. Na początku warto, więc określić styl i kolorystykę, w jakich chcemy wykończyć wnętrza i które będą najlepiej pasować do całości.

Jak dobrać kolorystykę?

Styl, w jakim urządzimy mieszkanie uzależniony jest przede wszystkim od naszego gustu i preferencji, kolorystykę powinniśmy już jednak wybrać w oparciu o ogólnie przyjęte zasady. Stanowią one, iż małe i słabo nasłonecznione pomieszczenia należy wykańczać w jasnych i ciepłych kolorach, przy użyciu lekkich, gładkich materiałów lub z niewielkimi wzorami. Dekoracje salonu o dużej powierzchni oraz z dużą ilością dziennego światła mogą wykorzystać materiały w ciemniejszych barwach i nieco cięższe. Kolorystyka, szczególnie ścian, podłogi, dekoracji okien i mebli wypoczynkowych wpływa na optyczne wrażenie wielkości pomieszczenia. Jasne ściany, zasłony, dywany i narzuty zwiększają optycznie wielkość salonu, przeciwnie przewaga ciemnych kolorów zmniejsza jego optyczny odbiór.

Wykorzystanie oświetlenia

Oświetlenie salonu z reguły składa się z wielu elementów, część stanowi główne źródło światła, a część to dekoracyjne oprawy i kinkiety. Pozwalają one na uzyskanie właściwego klimatu oraz służą, jako dodatkowe oświetlenie dekoracji ściennych umożliwiając ich wyeksponowanie. W podobny sposób wyeksponować możemy również poszczególne wyposażenie w salonie, na które chcemy zwrócić uwagę.

Całość aranżacji salonu to wiele poszczególnych elementów dopasowanych do siebie i tworzących zamierzony efekt.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena