Jaki rząd, taka grypa (za rządów PiS była ptasia) – krąży w Internecie nawet niezły, polityczny żart. Inny żart – że, wynikiem końca okresu glacjalnego była działalność człowieka, oraz szkodliwe fabryki, również wydaje się być w tym przypadku dość zabawny.

Data dodania: 2009-12-07

Wyświetleń: 2285

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak się okazuje zarówno świńska grypa, a również także globalne ocieplenie to kit, a polskie i europejskie media z niewyjaśnionych przyczyn (dla mas) milczą na ten temat.

Skandal – na trzy dni przed konferencją w sprawie klimatu w Kopenhadze – wybuchł dzięki hakerowi: nieznany sprawca włamał się do komputerów brytyjskiego ośrodka i upublicznił w Internecie setki maili, którymi wymieniają się brytyjscy naukowcy z Ośrodka Badania Klimatu (Climatic Research Unit - CRU).

Jeden z maili od zawieszonego już w pełnieniu obowiązków szefa CRU dr Phila Jonesa sugeruje zastosowanie „trików” w celu wzmocnienia tez badawczych, a inny wyraża radość ze śmierci jednego ze znanych przeciwników tezy o ociepleniu klimatu Johna Daly. Szef CRU nakazał także w jednym z maili usunięcie części opracowań z finalnego raportu ośrodka w 2007 roku – jak łatwo się domyślić nie były to opinie entuzjastycznie wspierające tezę o gwałtownym ocieplaniu klimatu.

Policja zapewniła, że rozpocznie śledztwo. ONZ planuje rozpocząć odrębne śledztwo w tej sprawie. Zarówno Unia Europejska, ale także i polskie, jak i zagraniczne media (prócz rosyjskich, chińskich i indyjskich) starają się jednak wszelkimi możliwymi sposobami przemilczać ten temat, przekazując opinii publicznej tylko zdawkowe, nic nie wyjaśniające informację.

Łatwo się domyśleć, że Unia Europejska, a być może również i postępowe media zarabiały miliony, o ile nie miliardy na wymyślonym przez „specjalistów” ociepleniu klimatu. Walka z ociepleniem klimatu, która rozpoczęła Unia Europejska przyniosła wielkim korporacjom, które tą walkę promują wszelkimi sposobami ogromne zyski, dzięki wycięciu słabszej konkurencji, dla której nieekonomiczne jest przystosowywanie się do wygórowanych standardów Unii Europejskiej. Przykładem takiej korporacji może być Vattenfall, który to uczynił chociażby walką z ociepleniem jako swoje główne hasło reklamowe.

Klimat jak już wiemy ze szkoły podstawowej - zmienia się od milionów lat i będzie się zmieniał. Zgraja różnej maści lewicowych i euro entuzjastycznych polityków myśli ze zatrzyma ten proces w jednym miejscu. Po upadku komunizmu wytworzyła się pustka ideowa, a że lewicy ideologia jest potrzebna do życia jak rybie woda to naprędce wymyślono kolejną ideologię pt: ,,walka z globalnym ociepleniem''. Tak naprawdę oznacza to biliony euro wyrzucone w błoto, bo klimatu człowiek nie zmieni choćby nie wiem jak się starał. Ludzkość i jej działalność mają taki sam wpływ na zmiany klimatyczne jak kichnięcie na prędkość obrotów Ziemi. Nie dajmy sie zwariować!

(Dla chłonnych szczegółowej wiedzy, polecam np. tą stronę: http://www.atmosphere.mpg.de/enid/1__Czy_cz_owiek_zmienia_klimat_/-_Nag_e_zmiany_3n3.html )

Obok wielkiego żartu, a jak już widzicie – dobrego biznesu środowisk korporacji energetycznych, lobbystycznych i urzędniczych warta uwagi jest również straszliwa „epidemia” świńskiej grypy.

Coraz więcej się mówi o tym, że szczepionki przeciwko wirusowi A-H1N1, czyli tzw. "świńskiej grypie" mogą być o wiele groźniejsze w skutkach niż sama grypa. Warto przypomnieć, że szczepionki przeciw wirusowi A-H1N1 dopuszczone do sprzedaży nie posiadają atestów, a więc nie zostały poddane wystarczającym testom, aby zostać uznane za bezpieczne dla zdrowia człowieka.

Świńska grypa, jak podkreślają niezależni uczeni (czyli nie ci z WHO) twierdzą, iż A-H1N1 ma dosyć łagodny przebieg, podobny do klasycznej jesiennej grypy (typowe symptomy to gorączka, ból gardła, dreszcze, zmęczenie, katar), i zdaniem wielu lekarzy organizm potrafi sobie z nią poradzić sam w ciągu ok. 7 dni. Warte jest również zauważenie, że obecnie prawie trzykrotnie więcej osób umarło na typową jesienną grypę, niż na grypę typu A-H1N1. Liczby, badania i fakty są zatrważające. W czyim więc znowu interesie, straszy się opinię publiczną przed słabszą chorobą od zwykłej grypy, czemu więc wprowadza się przymusowe szkodliwe zawierające rtęć, groźne szczepy żywych wirusów, oraz substancje nanotechnologii , szczepienia?

Otóż to jest ta sama sytuacja, co w przypadku globalnego ocieplenia. Tyle, że w tej sytuacji głównie zarabiającymi wydają się być korporacje medyczne, które uszczupliły sobie budżety po kryzysie gospodarczym.

Kłamstwa, półprawdy oraz manipulacje informacjami dotyczącymi tego wirusa, a także globalnego ocieplenia to bardzo zagmatwana kwestia. Bez względu jednak na rezultat, jest dla mnie jasne, że zostało to zainicjowane przez ludzką świadomość.

Oczywiste jest dla mnie również to, że cofnąć to może też tylko ludzka świadomość. Wzbudzanie lęku o przetrwanie jest jedną z najpotężniejszych taktyk manipulacyjnych, a ciemne siły użyją wszelkich środków jakie mają do dyspozycji, aby spotęgować strach w ciągu kilku następnych miesięcy (miesięcy raczej niż lat).

A Wolność? Po co nam wolność? Mamy przecież Telewizję! A rozum? A poglądy? Mamy przecież polityków! Wyjdźmy po za schemat, używajmy rozumu i nie dajmy się manipulować. Takim przesłaniem kończę tą notkę.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena