Pokazy pirotechniczne dzielą się na plenerowe oraz wewnętrzne spektakle. Pokazy pirotechniczne od wielu lat uświetniają różne imprezy, ściągając ogromną ilość widzów. Profesjonalna obsługa i perfekcyjne wykonanie gwarantują najwyższy poziom widowiska. Scenariusz pokazów powinien być tworzony za każdym razem osobno. Uwzględnia się wiele różnych elementów: życzenia kontrahenta, ranga i charakter imprezy, czas trwania pokazu, ukształtowanie terenu. Wszystkie elementy takiego show powinny tworzyć razem z muzyką i sztucznymi ogniami integralną całość. Aby bezpiecznie i płynnie realizować pokaz pirotechniczny wykorzystuje się w pełni profesjonalny system pirotechniczny i elektroniczne urządzenia sterujące.
Włosi byli pierwszymi Europejczykami, którzy wykorzystali czarny proszek do produkcji fajerwerków. Następnym krajem Europejskim, w którym pojawiły się sztuczne ognie były Niemcy. Również Anglicy zafascynowali się sztucznymi ogniami. Fajerwerki stały się bardzo popularne w Wielkiej Brytanii podczas panowania królowej Elżbiety I. Nawet William Shakespeare w kilku swoich pracach wspomina o pokazach sztucznych ogni. Król Jakub II tak był zadowolony z pokazu fajerwerków na cześć jego koronacji, że pasował na rycerza mistrza odpowiedzialnego za pokaz.
Balony z helem w ostatnich kilku latach naprawdę są na fali i paru osobom już się pewnie opatrzyły, ale te najlepsze są w zasadzie nieodzownym elementem nietuzinkowych dekoracji. Wszystko rozbija się o pomysł i jakość.