Ebooki w naszych czasach stały się codziennością. Większość z nas czytała chociaż jedną książkę w wersji elektronicznej. Są tacy, którzy czytają publikacje już tylko w takiej postaci. Są też tacy, którzy na tym wszystkim zarabiają. Kto i jak? Oto odpowiedzi.

Data dodania: 2009-11-27

Wyświetleń: 8091

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wraz z pojawieniem się internetu, dane nam zostały niezliczone ułatwienia. Ot chociażby listy elektroniczne, możliwość rozmowy w czasie rzeczywistym bez użycia telefonu czy wreszcie dzielenie się wiedzą. Wcześniej do tego celu używaliśmy książek. I ciągle to robimy, bo przecież nic nie zastąpi starej papierowej, pachnącej drukiem dobrej książki. Ostatnio jednak coraz bardziej agresywnie do naszej codzienności wdzierają się publikacje elektroniczne. Poradniki, lektury czy nawet gazety. Wszystko to co do niedawna czytaliśmy na papierze, dziś czytamy na ekranie naszych monitorów, czytników ebooków czy słuchamy za pomocą odtwarzaczy mp3. Zalet tego typu rozwiązań jest co nie miara, a żeby przedstawić je wszystkie potrzebny byłby osobny artykuł. Jest natomiast, jedna bardzo konkretna zaleta e-publikacji, która mnie osobiście najbardziej do nich przekonała. Otóż można na nich dobrze zarobić, nie tylko jako autor czy wydawca, ale także jako ktoś kto takiego ebooka na przykład poleca.

Ale gdzie w tym wszystkim są pieniądze?

W tym momencie, ktoś może zapytać - No dobra, ale w sieci jest sporo programów partnerskich, więc dlaczego akurat polecać ebooki?. Odpowiedź jest prosta - bo to się na prawdę opłaca. Prosta kalkulacja. W programie partnerskim Złotych Myśli można zarobić aż 40% od sprzedanego ebooka. Powiedzmy, że kosztuje on 20 PLN, twoja prowizja w takim wypadku wyniesie aż 8 PLN. Co więcej klient, który kolejny raz dokona zakupu także nabije Ci konto w ramach wiecznej prowizji. Jakby tego było mało, możesz promować program i zdobywać swoich partnerów, którzy polecając ebooki, będą jednocześnie dla Ciebie zarabiać. W ostatecznym rozrachunku, można po pewnym czasie stworzyć sobie całkiem przyzwoite źródło pasywnego dochodu. Oczywiście nie ma co się oszukiwać. Bez odpowiedniej ilości poświęconego czasu i włożonej pracy rezultaty nie będą oszałamiające. Zarabianie w programach partnerskich wymaga zaangażowania. Ale pewne jest jedno - to się opłaca.

Zostań autorem

Zarabiać na ebookach można także w inny sposób, nie tylko je polecając. Można książkę elektroniczną napisać lub na przykład przetłumaczyć. Wielu z nas marzy o napisaniu swojej książki, jednak ciągle znajdujemy jakieś wymówki żeby tego nie zrobić lub odłożyć w czasie. Z ebookami nie ma już wymówek. Napisać i wydać eksiążkę można bardzo łatwo i szybko. Nie trzeba do tego specjalistycznej wiedzy, skomplikowanego oprogramowania i w zasadzie żadnych pieniędzy. Napisanego lub przetłumaczonego ebooka możemy sprzedawać sami za pomocą naszej strony czy bloga. Jeśli publikacja jest wystarczająco dobra, możemy się postarać o znalezienie wydawcy takiego jak Złote Myśli, Nexto, EscapeMagazine czy Zixo, którzy zadbają o odpowiednią oprawę i promocję. Trzeba jednak pamiętać, że taka eksiążka musi być na wysokim poziomie. 

Tu znajdziesz opis krok po kroku o tym jak napisać swojego pierwszego ebooka.

Po więcej konkretów odnośnie tego jak i w jakich programach zarabiać prawdziwe pieniądze, zapraszam do artykułu Zarabiaj na Ebookach w serwisie eksiążki.az.pl.

Mam nadzieję, że ta wiedza okaże się przydatna. W przyszłości postaram się napisać więcej na ten temat, bo zdecydowanie jest wart uwagi, pod warunkiem oczywiście, że poważnie myśli się o osiągnięciu niezależności finansowej.

Licencja: Creative Commons
6 Ocena