Ćwiczenia z FLEXI-BAR stymulują głęboko położone grupy mięśni i zyskują uznanie wśród znamienitych ekspertów. Dzięki temu przyrządowi, a konkretnie - jego nowatorskim właściwościom można osiągnąć dotychczas niespotykane rezultaty ćwiczeń.

Data dodania: 2009-11-26

Wyświetleń: 2613

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy to na siłowni, w klubie sportowym lub przy rehabilitacji - FLEXI-BAR wykorzystywany jest bardzo chętnie. Jego zastosowanie w unikalny sposób łączy trening siłowy i wytrzymałościowy, wspomaga koordynację, utrzymanie właściwej postawy i zmysł równowagi. Po wprawieniu urządzenia w ruch, wewnątrz półtorametrowej, „czarodziejskiej różdżki“ z włókna szklanego wytwarzana jest siła odśrodkowa. Wywołuje ona mimowolne, odruchowe naprężenie mięśni tułowia, nieosiągalne poprzez świadome napinanie mięśni. Podczas ćwiczeń pracują nie tylko głęboko i środkowo położone mięśnie prostowniki pleców. Również mięśnie brzucha oraz miednicy starają się przeciwdziałać działającym na ćwiczącego siłom.

Chwalony z wielu powodów:

FLEXI-BAR, jako pierwszy przyrząd treningowy otrzymał znak jakości w kategorii „Urządzenie treningowe zdrowe dla pleców“ od niemieckiego stowarzyszenia „Akcja Zdrowe Plecy“ (Aktion Gesunder Rücken e.V.). Wyróżnienie zostało przyznane przez AZP wraz z dwoma wiodącymi niemieckimi stowarzyszeniami, promującymi trening mięśni pleców w celu ułatwienia wyboru potencjalnym klientom. Surowe kryteria oceniania oraz komisja, składająca się wyłącznie z ekspertów z dziedziny medycyny zapewniają szeroką akceptację znaku jakości w świecie fachowym. FLEXI-BAR doskonale nadaje się do użytku zarówno dla profesjonalistów, jak i sportowców-amatorów. Uznani fizjoterapeuci oraz naukowcy stworzyli dopasowane do wieku oraz poziomu sprawności plany trening owe zawierające różne formy ćwiczeń, dzięki którym zarówno początkujący, jak i zaawansowani będą zadowoleni z rezultatów. Trzy 15-minutowe tury ćwiczeń tygodniowo wystarczają do osiągnięcia optymalnej efektywności treningu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena