Po wielkim sukcesie książki „Mężczyźnie są z marsa, a kobiety z Wenus" chyba nikt nie ma już wątpliwości, że kobiety i mężczyźni są z zupełnie innych planet. Nie trzeba jednak stosować tak odległych kosmicznych porównań, żeby to zauważyć wystarczy sprawdzić jakie mamy podejście do zwykłych codziennych przedmiotów.

Data dodania: 2009-11-18

Wyświetleń: 3838

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niech za przykład posłuży nam zegarek. Niby prosta rzecz, a jak wiele potrafi nam powiedzieć o właścicielu. Obserwując różnice między tym jakie zegarki wybierają kobiety, a na jakie decydują się mężczyźnie możemy wiele powiedzieć na temat ich zainteresowań i podejścia do świata. Zacznijmy od mężczyzn i ich upodobań.

Czym charakteryzują się zegarki męskie? Przede wszystkim są praktyczne. Mają dużą czytelną tarczę i dokładne wskazówki. Bardzo często są też wyposażone w różne dodatkowe funkcje i bardzo wytrzymałe. Świadczy to oczywiście o tym, że mężczyźni są przede wszystkim racjonalni, jeżeli mają jakąś rzecz to ma ona być przede wszystkim użyteczna i praktyczna. Zegarek nie musi wyglądać, ale powinien dobrze wskazywać godzinę. Jednak kiedy przyjrzymy się całej ofercie męskich zegarków i modelom, które najczęściej są przez mężczyzn wybierane, możemy dojść do jeszcze jednego wniosku.

Mężczyźni często wybierają zegarki, które mają mnóstwo funkcji i są super wytrzymałe, mimo, że najprawdopodobniej nigdy im się to nie przyda. Są zegarki, które potrafią na przykład mierzyć ciśnienie, albo są wodoodporne do 50 metrów poniżej poziomu wody. Ktoś kto nie pojęcia o nurkowaniu, albo nie wie czego się może dowiedzieć dzięki temu, że zna ciśnienie nigdy nie będzie wykorzystywał tych funkcji. Będzie jednak mógł pochwalić się kolegom, jaki to jego zegarek nie jest super praktyczny.

Zupełnie co innego o swoich właścicielkach mówią zegarki damskie. Są one najczęściej traktowane jako część biżuterii. Przy wyborze zegarka, dla kobiety decydujący jest jego wygląd. Zegarek traktowany jest przez większość Pań jako część biżuterii i ozdoba. Wygląd i kształty damskich zegarków potrafią być tak fantazyjne, że czasami trudno się domyślić, że patrzymy właśnie na urządzenie mierzące czas. Nie ma nic złego w tym, żeby zegarek dobrze wyglądał. Niestety tak jak w przypadku mężczyzn i kobiety lubią przesadzać.

Wygląd czasami tak bardzo dominuje nad funkcjonalnością zegarka, że właściwie przestaje on spełniać swoją funkcję. Odczytanie godzin na niektórych zegarkach damskich jest tak trudne, że trzeba się dobrą chwilę zastanowić, żeby dowiedzieć się jaki czas wskazują. Jasno wynika z tego, że dla kobiet najważniejsza jest estetyka.

Mamy więc dwa przeciwległe bieguny ultrapraktyczny zegarek męski i ultraestetyczny zegarek damski. Jak to zwykle bywa, najlepszy zegarek byłby pewnie połączeniem tych dwóch światów. Ładnie zaprojektowany i dobrze spełniający swoje podstawowe funkcje.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena