"Audiobook lektury - Klikasz i Masz"  - takie hasło reklamowe posiada jeden z serwisów internetowych oferujących lektury audio w formacie mp3. Przyjrzyjmy się nowoczesnej szkole z nowoczesnym rozwiązaniem dotyczącym lektur.   

Data dodania: 2009-11-05

Wyświetleń: 2849

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak podają statystyki 25% uczniów nie czyta lektur! Wielu z nich zaczyna czytać, ale z reguły po przeczytaniu kilku stron lub rozdziałów rezygnuje. Powodem tego jest zwykle znudzenie i brak chęci do dalszego „przedzierania się" przez kolejne stronice. Młodzież więc, nie odrzuca książek w ogóle, a jedynie odstawia je ze względu na małą atrakcyjność. W ten sposób młodzież bardzo często lektury zastępuje opracowaniami. Traci przez to pewnego rodzaju komfort obcowania z oryginalnym tekstem. Jego wielką zaletą jest wypracowanie sobie własnego zdania i osobistej interpretacji książki.

     Dla tych wszystkich, którym opornie idzie czytanie lektur mam dobrą wiadomość. Znaleziono bardzo proste i niezwykle skuteczne rozwiązanie. A właściwie znaleźli je sami zainteresowani. Otóż wielu uczniów przestało mieć problemy z lekturami odkąd... posiadają telefon komórkowy! Ktoś mógłby zapytać - co telefon ma wspólnego z książkami? Okazuje się, że bardzo wiele. A wszystko, dzięki możliwościom jakie dają komórka i audiobook lektury, czyli książki czytane przez lektora. Charakteryzują się one prostotą obsługi, wysoką jakością i uniwersalizmem, ponieważ można ich słuchać wszędzie, jeśli tylko mamy telefon lub odtwarzacz mp3.

     Czyż to nie wspaniałe uczucie iść ulicą w szary, deszczowy dzień, a w słuchawkach słyszeć ciepły głos Pana Krzysztofa Globisza, czytającego książkę, którą mamy przerabiać w szkole?! Zamiast myśleć o szarej rzeczywistości przenosimy się w świat marzeń i przede wszystkim zaczynamy myśleć o tym, czego słuchamy.

     Wszystkie audiobooki z oferty księgarni cyfrowej Szkoła Jutra są w formacie mp3, dzięki temu z łatwością można je kopiować do telefonu tak jak muzykę.Wielką zaletą audiobooków jest ich niska cena. Niejednokrotnie niższa nawet od opracowań. Jest wśród nich również hit - kyzyżacy audiobook, najchętniej ściągana ksiażka audio. Ogromnie ważne jest, że takie książki audio można ściągać bezpośrednio na swój komputer. Dzięki temu możemy mieć je na komputerze w kilka minut po nabyciu! Nie trzeba czekać na przesyłkę pocztową. Warto, aby audiobookami zainteresowali się „słuchowcy", czyli osoby, których zmysł słuchu dominuje w procesie poznawczym. Słuchając książek mogą zapamiętać znacznie więcej niż podczas samodzielnego czytania.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena