Handel opcjami binarnymi to przyszłość inwestowania. I jest to forma inwestowania dla każdego, niezależnie od wieku, wystarczy tylko chcieć analizować wykresy, by naprawdę dobrze zarobić.

Data dodania: 2014-02-10

Wyświetleń: 1849

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

      Fenomen opcji binarnych polega na prostej zasadzie – zadaniem użytkownika jest określenie, czy cena danego aktywu (ropy, złota, walut, akcji, itp.) wzrośnie, czy zmaleje na przestrzeni określonego czasu. Inaczej niż w grze giełdowej, na opcjach binarnych zarabiamy za każdym razem, gdy trafnie przewidzimy kierunek zmiany ceny, niezależnie od jej wielkości.

      Jak powszechnie wiadomo, opcje binarne mogą oznaczać dwie możliwości - albo w górę, albo w dół. Stąd też ich nazwa - opcje binarne. Poprzez handel owymi opcjami powinniśmy ocenić kierunek, w którym może pójść aktywo od chwili zakupu opcji, aż do momentu przedawnienia. Jeśli uda nam się przeprowadzić poprawny ruch, wygrywamy ustaloną kwotę, którą stanowi zwrot z inwestycji przekraczający często 81%!

      Aby zarabiać na opcjach binarnych nie trzeba mieć skończonych ciężkich studiów, nie trzeba też mieć milionów na koncie, bo można handlować naprawdę niskimi kwotami. A u większości brokerów nie ma prowizji, więc zarabiasz 100% tego, co zainwestowałeś. Masz też podane dokładne ryzyko oraz możliwości zysku. To wszystko sprawia, że owa inwestycja jest coraz powszechniejsza, to przyjemny sposób zarobku. Zarabiasz nawet jak rynek idzie w dół - wystarczy tylko dobra analiza i przewidzenie tego.

      W ostatnim okresie zainteresowanie w opcje binarne znacząco wzrosło. Jeśli chcesz zacząć handlować opcjami binarnymi, musisz najpierw założyć konto u brokera opcji binarnych. A gdy nie masz pojęcia o tym sposobie inwestycji, a chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę w tym kierunku - to możesz sprawdzić też przewodniki strategiczne po opcjach binarnych. Aby dostrzec kierunek rynku (spadkowy lub wzrostowy) należy analizować wykresy i poprzednie ruchy. Takie działanie nazywa się analizą techniczną, dzięki któremu można ocenić ruch, w jakim pójdzie rynek. Jedną ze strategii na wygraną jest zakup opcji kupna wtedy, gdy na rynku jest spadek, lub też sprzedaż, gdy na rynku jest wzrost. Jak to zazwyczaj bywa, rynek lubi delikatnie poprawić się po dużym ruchu. Aktualnie istnieje wiele platform opcji binarnych. Opiszę te najważniejsze z nich:

High/low - głównym zadaniem inwestora jest przewidzenie ceny rynkowej aktywu w momencie zamknięcia opcji (czy cena będzie wyższa czy niższa od ceny wykonania).

ONE TOUCH. W opcji dotykowej (czyli właśnie one touch) trzeba osiągnąć określoną z góry cenę przed czasem jej zakończenia.

Range - W instrumencie zwanym opcją barierową górny oraz dolny przedział cenowy tworzą granicę. W opcji "call" cena ma  być wyższa od ceny wykonania, ale też musi być niższa od górnej linii granicznej w określonym czasie. W opcji "put" cena winna być niższa od ceny wykonania, ze wskazaniem na to, iż ma być wyższa od dolnej linii granicznej w określonym czasie.

     Czasem ciężko przewidzieć jest dany ruch na rynku, lecz jeśli naprawdę chcemy osiągnąć jakiś zamierzony cel, a przy tym będziemy odpowiednio długo analizować wykresy - to na pewno będzie to dla nas zysk. Ten świetny sposób handlu pokazuje, że jest znacznie łatwiej otrzymać zyski z ruchów na rynku i mieć stały dochód.

     W Internecie można znaleźć wiele różnych kreatorów opcji, które mogą nam przybliżyć tego typu działanie, co według mnie jest bardzo pomocne w dalszej inwestycji w opcje binarne.

      Jeśli ten artykuł był dla Ciebie niewystarczający i uważasz, że jeszcze nie  znasz się na procesie handlu opcjami binarnymi, to możesz zacząć od konta ćwiczeniowego lub odbyć szkolenie, aby zdobyć nieco doświadczenia i wiedzy  bez obawy o  swój kapitał.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena