Inwestycje w opcje binarne wbrew pozorom są łatwe do przyswojenia, z góry określają ryzyko i zysk, u większości brokerów nie mają prowizji, w krótkim czasie zapewniają zyski niezależnie od aktualnej stabilności rynku oraz dają możliwość handlowania małymi kwotami

Data dodania: 2014-02-10

Wyświetleń: 1503

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

    Opcje binarne wzięły swoją nazwę z języka angielskiego i oznaczają taką operację finansową na giełdzie lub rynku walutowym, w której wystawca wypłaca nabywcy pieniądze, jeśli w momencie wypłaty kurs referencyjny osiągnie wyższą (Call), bądź niższą (Put) wartość niż kurs realizacji. Może to być też opcja typu ”one touch up” i „one touch down”, albo „no touch up” i „no touch down”. Wtedy wypłata uzależniona jest od osiągnięcia, bądź nieosiągnięcia poziomu bariery przez kurs waluty na rynku.

    Prostym przykładem opcji binarnej może być cena akcji jakiejś znanej firmy, która aktualnie utrzymuje się na poziomie 600 dolarów, ale w ciągu dnia wzrośnie. Gdy opcja posiada cenę wykonania 610 dolarów, przy założeniu że zysk wyniesie 75 %, jeśli transakcja wygaśnie „w pieniądzu” albo zwrot 10%, jeśli „poza pieniądzem”, a klient zainwestuje 50 dolarów w tę opcję, to odbierze tym samym prawie 90 dolarów. Skąd to wiadomo? Zgodnie z obliczeniami, w momencie wygaśnięcia wartość akcji wzrasta do ponad 610 dolarów, a więc wygaśnięcie opcji nastąpiło „w pieniądzu”. Handlowiec więc nie tylko nie stracił swoich zainwestowanych 50 dolarów, ale jeszcze zyskał na całej operacji.

    Aby jednak inwestycja w opcje binarne była przyjemnym i bezpiecznym handlem warto mieć na uwadze kilka zasad: trzeba wybrać dla siebie możliwie najlepszego brokera, a najlepiej dwóch, gdyż zasada jest prosta – im więcej brokerów, tym więcej bonusów, a im więcej brokerów w tym samym czasie, tym mniejsze ryzyko niebezpieczeństwa i większa szansa na sukces. Z wyborem takiej osoby nie należy się więc spieszyć. Warto poczekać, rozeznać rynek i dowiedzieć się, czy dany broker prowadzi np. szkolenia z zakresu handlu opcjami binarnymi dla początkujących. Istotne są tutaj też konta demonstracyjne.

    Opcje binarne są bardzo logiczne, bo opierają się w zasadzie tylko na czterech podstawowych krokach: wybraniu aktywów, określeniu czasu, opcji góra (wzrost) lub dół (spadek) i czekaniu na wynik. Wszystko odbywa się pod kontrolą, przystępnie, bezpiecznie i co najważniejsze, z poszanowaniem indywidualnych metod pomnażania kapitału.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena