Narciarstwo rekreacyjne jest coraz częściej wybieranym rodzajem zimowej aktywności: wyjeżdżają rodziny z dziećmi, ludzie starsi, młodzież. Dlaczego tak sie dzieje i czy ten sport jest dla wszystkich?

Data dodania: 2009-11-04

Wyświetleń: 1705

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Narciarstwo nie jest juz w Polsce elitarnym sportem. Szeroka dostępność sprzętu narciarskiego, okresowe jego wyprzedaże, giełdy sprzetu używanego, czy wypożyczalnie zlokalizowane blisko ośrodków narciarskich w obecnej dobie to norma. Nic dziwnego - coraz więcej osób zaczyna uprawiać sporty zimowe. Dodatkowym czynnikiem zachęcającym do aktywnego spędzania ferii zimowych jest szereg dostępnych w polskim internecie propozycji aktywnego wypoczynku. Patrząc na wystawców gromadzących się na różnego rodzaju targach turystycznych i posiadających oferty zimowego wypoczynku na nartach, wiemy że o polskiego klienta się zabiega. Hotelarze, przedstawiciele konsorcjów narciarskich dolin alpejskich i inni przedstawiciele mając do zaproponowania polskiemu narciarzowi pakiet usług na europejskim poziomie, przygotowują ulotki i broszury w języku polskim. Nigdy wcześniej wybór nie był tak prosty jak teraz.

Mamy do wyboru szereg ofert w okresie zimowym: atrakcyjne i niedrogie oferty w okresie świąteczno-noworocznym (Sylwester w Alpach to wspaniałe przeżycie dla uczestników imprez narciarskich), oferty na ferie zimowe czy oferty na free ski. Sezon zimowy w Alpach trwa około 4,5 miesiąca, od grudnia do połowy kwietnia.

Z myślą o wielu grupach potencjalnych klientów - począwszy od wytrawnych narciarzy a skończywszy na rodzinach z małymi dziećmi powstało w ostatnich latach wiele atrakcyjnych programów wypoczynkowych. Najbardziej śmiali wielbiciele narciarskiego szaleństwa mają do dyspozycji czarne, najbardziej trudne trasy narciarskie, nocne, oświetlone stoki czy trasy na lodowcach. Rodziny z dziećmi mają do dyspozycji łatwe szlaki, opiekę instruktorów narciarstwa i snowboardu oraz bogaty program animacyjny po nartach. Koszt tygodniowego pobytu w Alpach włoskich dla rodziny czteroosobowej nie jest znacznie wyższy niż w Polsce. Spośród dostępnych w Polsce ofert na ferie koszt taki sięga maksymalnie 6000 zł za rodzinę, przy czym w cenie tej nie zawiera się cena skipassu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena