Sylwester to czas, gdy wielu spośród nas marzy o tym, by wyrwać się z rodzinnego miasta, wyjechać gdzieś dalej, korzystając z okazji kilku wolnych dni. To również okres do szukania tanich ofert zorganizowanych, oferowanych przez polskie biura podróży. Przedstawimy kilka sposobów na tani wyjazd sylwestrowy.

Data dodania: 2013-10-12

Wyświetleń: 993

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tanie sposoby na wyjazd sylwestrowy

Sylwester następujący kilka dni po świętach Bożego Narodzenia ma inny charakter. Nie spędzamy go już przy stole, spiewając kolędy. To wspaniały dzień, gdy nabieramy ochoty na dobrą zabawę w otoczeniu znajomych, przyjaciół czy grupy osób podobnych do nas. Chcemy z bojowym nastrojem powitać Nowy Rok i w szampańskiej atmosferze bawić się do białego rana.

Sylwester w naszej części świata zawsze kojarzy się ze śniegiem (chociaż nie zawsze w Polsce on wtedy jest), dlatego dla narciarzy to okres, w którym rozpoczynają zimowy sezon. Z myślą o nich, biura podróży proponują wyjazdy zorganizowane do słynnych kurortów europejskich. Każdy może znaleźć dla siebie odpowiednią ofertę, począwszy od tanich wyjazdów studenckich w polskie czy słowackie góry, poprzez wyjazdy w Alpy, skończywszy na ekskluzywnych wyjazdach narciarskich do Andorry czy Szwecji.

Dla tych, którzy nie są już studentami, ale chcą w grupie znajomych pojechać na narty i szukają tanich ofert noclegowych w górach, idealnym sposobem jest znalezienie niedrogich apartamentów, w których samodzielnie można przygotowywać posiłki. Oferty tego typu można rezerwować przez strony internetowe popularnych europejskich regionów narciarskich (coraz więcejz nich ma polską wersję językową) lub przez strony internetowe polskich touroperatorów. Niedrogie oferty hotelowe (często w formule B&B) można znaleźć na popularnym portalu Booking.com. Planując w kilka osób dojazd własnym samochodem, kupując wyżywienie w tańszych sieciach sklepowych i rezerwując apartament, można sporo zaoszczędzić w stosunku do ofert touroperatorów.  Minusem takiego rozwiązania jest z pewnością brak opieki wykwalifikowanych instruktorów narciarskich czy rezydenta znającego miejscowy język i pomagającego w trudnych sytuacjach losowych.

A co dla tych, którzy nie jeżdżą na nartach? Otóż i o tych osobach pamiętają organizatorzy wypoczynku zbiorowego, proponując sylwestrowe wycieczki łączące zwiedzanie atrakcji turystycznych Europy ze wspólnym witaniem Nowego Roku. Faktem jest, że (ze względu na konieczność zachowania niskiej ceny) zazwyczaj oferty touroperatorów proponują spędzanie sylwestrowej nocy na masowych imprezach miejskich, organizowanych głównie przez stolice państw europejskich. Dzięki własnej determinacji i podpowiedziom kompetentnego pilota wycieczek można trafić do odpowiedniego lokalu, w którym nie spłuczemy się do ostatniej złotówki.

Wyjazdy sylwestrowe możemy też organizować samodzielnie. Wystarczy poświęcić czas na znalezienie noclegu w wybranej miejscowości (z pomocą przychodzą różnorodne serwisy internetowe), zaplanować trasę podróży i zacząć się pakować. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy wolą mniej masowe imprezy, chcą bawić się w swoim sprawdzonym gronie i mają zmysł organizacyjny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena