Coraz częściej decydujemy się na świąteczno-noworoczny narciarski wyjazd w góry, nie tylko w Polsce, ale i do wielu znakomitych stacji narciarskich Europy. Mamy nadzieję, że nasza aktywność zapewni nam entuzjazm, radość i większe zadowolenie.

Data dodania: 2013-11-18

Wyświetleń: 851

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Duża popularność kilkudniowych i dłuższych wyjazdów rekreacyjnych na narty powoduje pojawienie się wielu ofert pobytów zorganizowanych w ośrodkach alpejskich, które są łączone z bogatym programem rekracji na stokach.

Najczęściej wybierane stacje narciarskie Europy

Na podstawie kilkuletnich obserwacji rynku turystycznego nie da się ukryć, że wyjazdy narciarskie stały się w Polsce masowym sposobem na aktywny zimowy wypoczynek i sport ten zaczyna zyskiwać na popularności. Dla wielu osób istnieje alternatywa pomiędzy nabyciem własnych nart i osprzętu, a jego wypożyczeniem w każdym miejscu, gdzie przygotowano stoki narciarskie.

Najłatwiej jest dotrzeć do austriackiego Tyrolu, do takich ośrodków zimowych jak: Stubai, gdzie dobrze będą się czuć rodziny z dziećmi, czy też mniej znana w Polsce Silvretta Arena, mająca połączenie z nartostradami Szwajcarii.  My, jednak, proponujemy ciepłe, sympatyczne i zawsze dobrze nasłonecznione stoki Alp włoskich, gdzie czekają na Państwa niezwykłe atrakcje, sycylijskie owoce, wyśmienite włoskie wino, tradycyjna włoska gościnność, smaczna lekka i pożywna włoska kuchnia oraz słoneczna pogoda, wymarzona dla aktywnego wypoczynku na nartach.

Pomoc instruktorów narciarstwa w czasie wyjazdu

Wybierając odpowiednią ofertę dla nas i naszej rodziny, sprawdźmy, czy organizator zapewnia możliwość nauki i doskonalenia techniki jazdy na nartach, dzięki czemu na każdym poziomie zaawansowania możliwe są konsultacje ze specjalistą. Pozwoli to na wyeliminowanie typowych błędów początkujących narciarzy, takich jak: ściśnięcie nóg i kolan, jazda na zbyt sztywnych nogach, zbyt sztywne ramiona czy też dążenie do uzyskania postawy siedzącej w czasie zjazdu.

Samodzielnie czy z biurem podróży

Obserwowana w niektórych radach publikowanych na forach pozorna oszczędność, wynikająca z niechęci do skorzystania z oferty grupowej, poprzez samodzielne zaplanowanie dojazdu i miejsca noclegu, może oznaczać dużą stratę czasu koniecznego do przygotowania pożywnych posiłków i na zakup niezbędnych artykułów spożywczych, który to czas można spożytkować na dłuższy pobyt na stokach czy odpoczynek i regenerację sił. Problemem w czasie wyjazdu bez udziału biura podróży może być również podróż z Polski do kraju docelowego, bowiem nie każdy posiadający prawo jazdy jest doświadczonym kierowcą, a drogi w okresie zimowym nie zawsze utrzymane w należytym stanie technicznym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena