W tym artykule opiszę - krok po kroku - jak wygląda proces tworzenia strony internetowej. Pierwszym etapem jest uzgodnienie z klientem ogólnych informacji branży firmy klienta, oraz o stronie - jaki ma pełnić cel (sprzedaż, zdobycie klienta, kreowanie marki)...

Data dodania: 2009-11-01

Wyświetleń: 3290

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedy już wiemy, czego ma dotyczyć strona, zajmujemy się analizą konkurencji. Przeglądamy i analizujemy podobne strony (z tej samej branży, i o podobnych funkcjach).
Należy tak wykonać nową stronę, aby jak najlepiej spełniała swoje funkcje. Warto więc uczyć się od konkurencji, wykorzystywać sprawdzone rozwiązania (na przykład w kwestii nawigacji strony, czy kolorystyki).
Następnie wspólnie z klientem wybieramy adres strony (domenę internetową), np. www.nazwa-twojej-firmy.pl, i zakupujemy go (u nas jest to wliczone w cenę strony).
Gdy już ustalimy szczegóły dotyczące strony, prosimy klienta o wpłatę zaliczki, po czym możemy przystąpić do pracy.

Rysujemy prototyp strony na papierze, po czym przekazujemy go grafikowi do realizacji. Przenosi on nasze plany z kartki, na komputer. Dodaje kolory i zdjęcia. W ten sposób powstaje wstępny projekt graficzny.
Projekt przesyłamy klientowi do oceny (jako obrazek, załącznik do e-maila). W odpowiedzi oczekujemy opinii klienta. Czy strona się podoba, co można w niej zmienić, poprawić... Jeśli są jakieś poprawki, grafik nanosi je na projekt, po czym jeszcze raz wysyłamy go klientowi, i znowu prosimy o ocenę. I tak do skutku, aż strona będzie idealna.
Po ostatecznej akceptacji projektu graficznego, do pracy przystępuje programista. Przerabia grafikę (obrazek) na stronę, która będzie działała w przeglądarce internetowej. Na tym etapie piszemy wszystkie skrypty, które sprawią, że strona będzie poprawnie działała.
Strona już działa, nie posiada jednak jeszcze żadnej zawartości (tekstów, zdjęć). Prosimy więc klienta o przesłanie nam zawartości (przez e-mail), po czym umieszczamy ją na stronie. Mogą to być zarówno teksty, jak i zdjęcia, muzyka, czy krótkie filmy.
Strona jest już prawie gotowa. Działa pod swoim adresem internetowem (domeną), i każdy może ją odwiedzić, wpisując adres w przeglądarce. Na końcu dodajemy ją do wyszukiwarek i katalogów, dzieki czemu może zostać łatwiej odnaleziona przez Twoich potencjalnych klientów.


Po zakończeniu prac prosimy klienta o przelanie pozostałej kwoty (zaliczka była wpłacona już wcześniej), i polecamy się na przyszłość. Oczywiście zajmujemy się również poźniejszymi edycjami strony, i udzielamy wszelkiej pomocy technicznej. Każda wykonana przez nas strona, zostaje umieszczona na naszym serwerze. Właściwie wszystko załatwiamy za klienta - wykonujemy wszystkie potrzebne opłaty. Jest to wliczone w opłatę abonamentową strony (płatną co rok). Nie musisz się więc martwić, czy strona będzie działała, albo kto będzie się nią zajmował, gdy wystąpią jakieś problemy. Od tego masz nas!

Na koniec - chciałbym polecić:
Netavin.pl - strona www dla małej firmy

Licencja: Creative Commons
2 Ocena