Wiele osób zaczynających swoją przygodę z programami partnerskimi zastanawia się - który z nich wybrać. Jest wiele programów partnerskich, różnią się wieloma szczegółami. Przede wszystkim wielkością prowizji i wartością produktu. Mniej ważne szczegóły to kampanie (lub ich brak), kolejne poziomy poleconych, materiały dostarczane dla partnerów i próg wypłaty.

Data dodania: 2007-10-15

Wyświetleń: 3827

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zakładam że wiesz co to jest program partnerski, i znasz podstawy. Nie będę o tym pisał w tym artykule, bo łatwo znaleźć informacje na ten temat. Przejdźmy do tematu... jak wybrać właściwy program partnerski dla siebie? Przede wszystkim zastanów się nad tematyką programu, bo aby napisać interesującą recenzję produktu (usługi) musisz interesować się danym tematem. Jeśli interesuje Cię motoryzacja musisz znaleźć program partnerski o tej właśnie tematyce. Nie ma sensu promować czegoś, co Cię nie interesuje.

Drugim ważnym czynnikiem są prowizje. Wahają się one od 3% (części komputerowe) do 50% (ebooki, szkolenia), dlatego warto wybrać program, który oferuje wyższe. Jednak wysokie prowizje nie są najważniejsze. W pewnym programie partnerskim, który oferuje 5% prowizji zarabiam więcej niż w tych 50%. Dlaczego? Ponieważ produkty sprzedaję prawie codziennie. Najwięcej zarabiam na sprzedaży książek i ebooków, do tej pory nie udało mi się sprzedać żadnego szkolenia. Książki są bardzo dobrym "materiałem" na program partnerski, ponieważ poruszają prawie każdą tematykę. Trudno znaleźć dobry program partnerski sprzedający części samochodowe, dużo łatwiej promować książki o samochodach.

Na takie "szczegóły" jak kampanie, drugi poziom, czy próg wypłaty również warto zwrócić uwagę. Dzięki kampaniom (systemom trackinkowym) możemy wiele zyskać, ponieważ wskazują nam na której stronie najwięcej zarabiamy, jeśli mamy ich kilka. Drugi poziom to nasz pasywny dochód, zarabia na nas nawet kiedy my odpoczywamy ;)
Próg wypłaty - najczęściej spotykam się z progiem 50 lub 100zł. Dopiero po osiągnięciu takiej kwoty możemy wypłacić nasze pieniądze.
Jeśli wybierzemy odpowiedni program dla siebie szybko osiągniemy wymagany próg 50zł.

Zarabianie w programach partnerskich dokładniej opisałem na mojej stronie:
http://www.zarabiajwsieci.com
Licencja: Creative Commons
2 Ocena