Po pierwsze - należy określić ilość środków, jakie możemy przeznaczyć na wykonanie strony www. Ceny są różne, od kilkuset złotych, do kilkunastu tysięcy.

Data dodania: 2009-10-09

Wyświetleń: 2316

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeżeli jednak podchodzimy do sprawy poważnie, nie należy dać się skusić na cenę 100-300zł. Za taką cenę po prostu nie da się wykonać dobrej strony...
Teraz musisz sobie zadać pytanie - czego potrzebujesz:
- prostej strony firmowej, która ma reklamować Twoje produkty/usługi, i dotrzeć do Twoich potencjalnych klientów,
- skomplikowanego serwisu, którego zbudowanie zajmie całe miesiące, i wymaga pracy wielu ludzi


Jeżeli wybierasz drugą opcję, musisz liczyć się ze sporymi kosztami (kilka lub kilkanaście tyś, złotych), i koniecznością znalezienia agencji w Twoim mieście. Praca zdalna w tym przypadku to nie najlepsze wyjście.


Jeśli natomiast potrzebujesz strony www, której celem jest przedstawienie oferty Twojej firmy, możesz zlecić wykonanie mniejszej agencji, złożonej np. z 2-3 osób. Praca może odbywać się zdalnie (kontakt via e-mail, tel, komunikatory internetowe). Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze, i koszt wykonania całości może zamknąć się w 1000zł.


Przy wyborze firmy, należy zwrócić również uwagę na to, co wchodzi w cenę wykonania strony. U jednych za określoną cenę dostaniemy tylko stronę www - same pliki strony, co dla osoby niezorientowanej technicznie może oznaczać dodatkowe koszty, zwiazanie z wynajęciem kogoś, kto nam tą stronę zainstaluje na serwerze.


Dobra firma powinna w cenie wykonania strony również wykonywać za klienta wszystkie czynności związane z umieszczeniem strony w Internecie, czyli dopracowaniem wszystkiego tak, aby po zakończeniu współpracy, strona działała pod kontretnym adresem np. www.nazwa-twojej-firmy.pl.


Strona www powinna opierać się na indywidualnym projekcie graficznym, wykonanym zgodnie z zaleceniami klienta. O tym, jak wygląda projektowanie strony (krok po kroku) wspomniałem w moim innym artykule, tutaj:
Jak wyglada proces tworzenia strony www?


Przed podjęciem ostatecznej decyzji, co do wyboru wykonawcy strony, należy przejrzeć jego PORTFOLIO, czyli wcześniej wykonane prace. Jeżeli stoją na dobrym poziomie, podobają się nam - możemy bez wahania zlecić wykonanie strony.


Na koniec - chciałbym polecić:
Netavin.pl - strona www dla małej firmy

Licencja: Creative Commons
1 Ocena