Wiele osób zastanawia się, czy warto płacić więcej za wdrożenie systemu CMS, jeżeli sama strona (bez tego systemu) jest tańsza. Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twoich potrzeb... Ale najpierw wyjaśnijmy, co to w ogóle jest ten CMS...

Data dodania: 2009-11-02

Wyświetleń: 2965

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

CMS (ang. Content Management System) - to system zarządzania treścią na stronach www. Umożliwia on właścicielowi strony (lub osobom upoważnionym) - jej edycję. Po zalogowaniu można zmieniać teksty na stronie głównej, podstronach, a także dodawać i usuwać zdjęcia z galerii. To tylko podstawowe funkcjonalności systemów CMS. Zmian może dokonywać każdy, kto zna login i hasło administratora. Obsługa jest zazwyczaj prosta, i poradzi sobie z nią przeciętny użytkownik. Ale czy warto płacić za te funkcje?


Wszystko sprowadza się do pytania - jak często zamierzasz dokonywać zmian na stronie (zmiany tekstów, zdjęcia do galerii itd.)? Jeśli chcesz tylko raz w roku dodać kilka zdjęć, lub zmienić tekst, raczej nie opłaca Ci się kupno systemu CMS. Wiąże się to z kosztami, więc jeśli system ma pozostać nieużywany, lepszym wyjściem będzie wykonanie statycznej strony www, bez możliwości samodzielnej edycji. Na pewno będzie to tańsze. A ewentualnych zmian na stronie, możesz dokonać, zlecając to wykonawcy strony. Za niewielką opłatą dokona on zmian, a Ty zaoszczędzisz kilkaset złotych, które wydałbyś na CMS.
Jeżeli natomiast Twoja działalność wymaga częstych aktualizacji strony (dopisywanie nowych tekstów), lub ciągłego dodawania zdjęć do galerii (kilka razy w roku lub częściej), idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zainwestowanie w system zarządzania treścią. Jest to jednorazowy wydatek, który pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy, które w ciągu następnych lat musiałbyś wydać na opłaty za aktualizacje strony. Za każde dodanie zdjęć, czy tekstów musiałbyś płacić wykonawcy strony. Więc jeśli zamierzasz robić to często, lepiej zapłacić raz, aby mieć możliwość samodzielnej edycji strony.

Jeśli szukasz wykonawcy Twojej strony, niezależnie którą opcje wybierzesz - stronę statyczną, czy system CMS, polecam:
Netavin.pl - strona www dla małej firmy

Licencja: Creative Commons
2 Ocena