WordPress to popularny system CMS, na którym możesz stworzyć stronę WWW. Sprawdź, jakie możliwości daje WordPress i co warto zrobić, by Twoja witryna nie tylko była wizytówką w sieci, ale pomagała skutecznie pozyskiwać nowych odbiorców.

Data dodania: 2022-05-16

Wyświetleń: 451

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto wybrać WordPress zakładając stronę internetową?

Z pewnością wiesz, że posiadanie strony WWW to podstawa, dla każdej firmy. Jednak sama strona to za mało! Musi ona spełniać wiele warunków. Dobrze, by była szybka, dostosowywała się idealnie do urządzenia, na którym jest przeglądana, cieszyła oko szatą graficzną, była intuicyjna i regularnie aktualizowana. Tylko wtedy jest świetną wizytówką Twojej działalności. 

W innym przypadku może być tylko jej antyreklamą. I nic w tym dziwnego! Wyobraź sobie, że Twój odbiorca wchodzi na stronę WWW, która ma przestarzałą szatę graficzną, jest trudna w obsłudze, a ostatnie informacje o firmie były aktualne może 2 lata temu. W takiej sytuacji z miejsca, zamiast wywrzeć dobre wrażenie, osiągniesz efekt odwrotny od zamierzonego. 

Jeśli masz własną firmę i stronę WWW, która była stawiana już wiele lat temu, to najwyższy czas zabrać się za jej aktualizację. Warto, bo to właśnie Twoje miejsce w sieci, jest pierwszym adresem, pod który zawędruje Twój potencjalny klient. Jednym z najczęściej polecanych CMS w takiej sytuacji jest WordPress, dlatego w tym artykule znajdziesz więcej informacji o tym, dlaczego warto dać mu szansę.

Dlaczego WordPress? 

WordPress jest system CMS, który jest łatwy w obsłudze, intuicyjny, szybki w instalacji i umożliwiający ogrom rozszerzeń, dzięki czemu można na nim stworzyć stronę WWW dosłownie skrojoną na miarę potrzeb. Chociaż zarzuca mu się, że jest narażony na włamania lub zainfekowania, to wciąż ilość jego zalet jest większa niż wad. 

Popularność 

Ten punkt często jest wymieniany zarówno jako zaleta, jak i wada. Aktualnie WordPress dalej jest doceniany przez wiele popularnych marek. Co więcej, na WordPressie zbudowano ponad 30% stron WWW, a jego popularność wcale nie słabnie. Dzięki popularności WordPressa łatwo znaleźć informacje o tym systemie, nowe wtyczki i korzystać z wielu źródeł wiedzy. Taka duża grupa użytkowników to gwarancja dostępu do porad i wsparcia o prowadzeniu strony WWW. Ma to także wpływ na ciągłe rozwijanie systemu i wprowadzanie nowych ulepszeń. 

Łatwość użytkowania 

Stworzenie strony WWW, jak i jej obsługa jest niezwykle łatwe, niezależnie od tego, czy masz wiedzę na temat programowania, czy jesteś osobą, która zupełnie się na tym nie zna. Jeśli Twoją stronę WWW będzie robiła bądź aktualizowała zewnętrzna firma, to nie musisz się obawiać, że później nie poradzisz sobie z samodzielnymi zmianami, czy aktualizacjami, gdy przyjdzie Ci taka ochota. W większości sytuacji wystarczy tylko umiejętność czytania ze zrozumieniem, by wprowadzić na stronie zmiany, dodać nowy wpis, multimedia, czy aktualizację. Taka łatwość użytkowania i intuicyjność WordPressa ma jeszcze jedną istotną zaletę - z powodzeniem kilka osób będzie mogło zarządzać stroną WWW, co sprawia, że nie trzeba trzymać się współpracy z jednym programistą.

Prosta instalacja 

Także założenie strony WWW na WordPressie jest bardzo proste. Jeśli zlecisz to komuś, to zajmie się tym w chwilę, ale spokojnie dasz także radę, jeśli zdecydujesz się na samodzielne zainstalowanie swojej strony WWW na serwerze. Stronę na WordPressie można stworzyć w kilka minut, a potem krok po kroku dostosowywać ją do swoich potrzeb zmieniając motywy, czy instalując niezbędne wtyczki. 

Darmowe i płatne wtyczki 

Czyli rozszerzenia, które możesz zainstalować na swojej stronie, jeśli chcesz by miała ona dodatkowe funkcje. Aktualnie w repozytorium WordPressa mieści się ponad 59 000 bezpłatnych wtyczek do pobrania. 

Możliwość stworzenia sklepu online 

Skoro o wtyczkach mowa! WordPress to także wybór dla tych, którzy chcą mieć świetną stronę WWW, ale nie przepłacać. Za pomocą darmowej wtyczki WooCommerce możesz stworzyć sklep na WordPressie i zacząć sprzedawać swoje produkty. To rozwiązanie o wiele tańsze, niż płacenie abonamentu na popularnych platformach do sprzedaży. 

SEO 

Dzięki optymalizacji pod SEO Twoja strona może pojawić się wyżej w wynikach wyszukiwania, co sprawi, że dotrzesz do potencjalnych klientów, a właśnie Twoja firma będzie wyświetlała się przy wielu ich zapytaniach w Google. WordPress jest tworzony zgodnie ze standardami SEO, a także jest przyjazny dla urządzeń mobilnych. Tym samym wybierając akurat tę platformę możesz mieć pewność, że Twoja strona WWW spełnia wszystkie niezbędne warunki do jej pozycjonowania. 

Częste aktualizacje 

Warto nadmienić, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to WordPress zapewnia w tym zakresie częste aktualizacje, a także poprawki, które dotyczą zarówno bezpieczeństwa, jak i "szczelności" strony. 

Audyt Twojej strony WWW 

WordPress może być świetnym wyborem dla Twojej strony WWW. Jeśli Twoja strona aktualnie jest zapomniana, albo chcesz o nią zadbać od podstaw to świetnym wyborem będzie także wykonanie jej audytu, który sprawdzi, czy jest odpowiednio przygotowana do pozycjonowania np. tutaj: https://audytseo.edu.pl/

Dzięki niemu zweryfikujesz najważniejsze elementy swojej strony -  aspekty techniczne, prędkość czy słowa kluczowe. Sam audyt zajmie tylko chwilę, a pozwoli Ci przeanalizować poszczególne elementy strony, które wpływają na jej widoczność i pozycję w Google. Na podstawie jego wyników zdobędziesz wiedzę o tym, co możesz poprawić, by było lepiej, albo skorzystać z dopasowanej usługi pozycjonowania strony. 

W ten sposób wybierając popularny CMS WordPress, a potem audyt SEO zadbasz o to, by Twoja strona była nowoczesna, skuteczna i przyciągała nowych odbiorców, wyświetlając się możliwie jak najwyżej w wynikach wyszukiwania na najważniejsze branżowe frazy. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena