Społeczność od zawsze starała się okiełznać ogień. Najpierw bali się go! Po pewnym czasie podtrzymywali go dnie i noce. W końcu sami nauczyli się go rozniecać- obłaskawili go. Jak jest obecnie? W jakim stopniu my, społeczeństwo XXIw ujarzmiliśmy jeden z podstawowych żywiołów- Ogień?

Data dodania: 2009-11-01

Wyświetleń: 2175

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dzisiejszych czasach ogień kojarzy nam się jedynie z klęską. Najczęściej słyszymy "Pożary panujące w Turcji sieją unicestwienie" , " Strażakom nie udało ugasić się pożaru..." " kolejna katastrofą" etc etc. Sieje w nas przerażenie, niepokój. 

Jednak są też ludzie u których nie wywołuje on lęku. Są ludzie którzy go pohamowali. Fireshow, Taniec Ognia wywodzi się z Nowozelandzkich ludów. Poi- narzędzie używane do pokazów ognia wykorzystywane było przez tych ludzi do walki. Dzisiaj jest to łańcuch z doczepionym na końcu materiałem najczęściej kewlarem. W całej europie możemy zaobserwować wielki rozwój tej sztuki. Na wszystkich kontynentach odbywają sie festiwale ściśle związane z tą dziedziną. W Polsce są to "Festiwal ognia i sztuk kuglarskich w Iłży" i "Ogólnopolski festiwal ognia w Ostrudzie".


  Dziś dzień Ci cyrkowcy nazywani są czubkami jednak to ich cel na przetrwanie. Pokazy ognia to połączenie tańców nowoczesnych bądź tańców klasycznych z niesamowitymi akrobacjami ogniowymi. W pokazach ognia możemy wyróżnić kilka odmian, rodzajów zabaw z ogniem. Spektakl pojedynczych artystów- pokazywanie swoich nabytych latami sztuk, fire show- wielkie spektakle ogniowe ,teatr ognia- Artyści prezentują sztukę z wykorzystaniem ognia. Połykanie i zianie ognia- fireshow rozpali do czerwoności każdego z nas! Obrzęd ten przeprowadzony jest przy akompaniamencie bębniarzy, ogół owiany jest mistyczną atmosferą.

Wyobraź sobie o ile wspanialsza byla by twoja imprazy gdybyś zaprosił na nia grupę fireshow. Ludzi których nie można spotkać na co dzień na ulicy- niezapomniane przezycia! Magnifius-fireshow Szczecin gwarancja jakości.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena