Czy chcesz nauczyć się zyskownie inwestować i rozwijać biznes, a zarazem poczuć smak ostrej rynkowej rywalizacji? Czas poznać wspaniałą symulację biznesową dostępną za darmo w internecie!

Data dodania: 2009-10-22

Wyświetleń: 4864

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gry przeglądarkowe przyciągają coraz więcej ludzi, szukających rozrywki i zarazem okazji do sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy. Niestety, większość gier w praktyce polega na powtarzaniu tych samych czynności, a o zwycięstwie decyduje ilość czasu spędzonego przed monitorem lub opłacone konto premium. Bystre osoby, które oczekują przyjemnej i ambitnej zabawy w ciągu wypełnionego zajęciami dnia w końcu doczekały się odpowiedniej gry dla siebie. Tym wyjątkowym tytułem jest polska gra ekonomiczna „Farmersi".

Symulacja biznesowa dla odważnych

Nazwa początkowo może być nieco myląca, gdyż gra Farmersi ma tyle wspólnego z rolnictwem co matematyka z jabłkami - można uczyć dodawania na jabłkach i jak widać można uczyć zarządzania na bizonach, krowach i kukurydzy. Jednak to nie krowy i kukurydza są głównymi bohaterami tej gry, ale raczej podaż, popyt, koszty produkcji czy zdolność kredytowa. Znajomość tych pojęć zadecyduje o tym czy uda ci się przebić przez gąszcz wirtualnego rynku i zbudować przewagę nad pozostałymi graczami.

Gra w prezesa sprawdzająca myślenie

Grać w Farmersów może każdy i to za darmo. Potrzebna jest tylko przeglądarka internetowa, otwarta głowa i minimum 15 minut dziennie. W grze wcielamy się w postać managera farmy na terytorium USA w połowie XIX wieku. Naszym zadaniem jest handel dobrami wyprodukowanymi na farmie oraz inwestowanie w ziemię, bydło i nieruchomości.

Na starcie rozgrywki wszyscy gracze mają jednakową sytuację, ale już po paru turach wyniki mocno się różnią. Wszystko zależy wyłącznie od decyzji podejmowanych przez graczy. Nie da się kupić przewagi dzięki kontu premium lub poświęceniu grze więcej czasu niż rywale.

Rozbudowane rynki i możliwości spekulacji sprawiają, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna. Tak jak w prawdziwym życiu, w grze występują zdarzenia losowe - susze, napady Indian, szarańcza - są one odzwierciedleniem rzeczywistości, która nas otacza np. krachu na rynku.

Warto podkreślić ekonomiczny charakter Farmersów - gra okazuje się wymarzonym tytułem dla przedsiębiorców i managerów. Wirtualne prowadzenie biznesu to świetna okazja, aby poćwiczyć umiejętności przydatne w prawdziwym życiu.

Trochę jak szachy, trochę jak Monopoly

Farmersi to zupełnie inna gra niż większość dostępnych gier internetowych. Łączy w sobie zalety takich klasycznych gier jak szachy (równe szanse na starcie) czy Monopoly (rozwijanie biznesu), a jednocześnie daje wszelkie zalety Internetu. Rozgrywka ma charakter turowy, z przeliczeniami tur co 5 lub 10 minut oraz co 12 lub 24 godziny. Dostępnych jest ok. 50 miast, różniących się parametrami rynków i liczbą graczy biorących udział w grze (od 2 do 18 jednocześnie). Wybierać można także spośród pięciu różnych celów rozgrywki.

Oprócz rozgrywek standardowych dostępny jest scenariusz fabularny Wild West i Puchar Dzikiego Zachodu. Możliwość dołączenia do jednej z wielu drużyn i grania w trybie drużynowym to dobra okazja do przetestowania umiejętności pracy w zespole. Mając na celu wynik całego zespołu, a nie tylko swój indywidualny gracze zmuszeni są do współpracy i dzielenia się zadaniami.

Można prowadzić jednocześnie kilka rozgrywek, a po każdej zakończonej grze gracze zdobywają punkty doświadczenia (PD). Wraz ze zdobywaniem PD gracze otrzymują dostęp do bardziej rozbudowanych miast, gdzie jest więcej możliwości inwestycyjnych, a gra jest dłuższa i trudniejsza.

3 lata udoskonaleń!

Gra Farmersi pojawiła się w polskim Internecie w sierpniu 2006 roku. Od tego czasu twórcy gry wraz z graczami nieustannie ją ulepszają, wprowadzając nowe elementy. Zgrana i otwarta społeczność graczy, przyjazna atmosfera na forum gry, publikowana co miesiąc gazetka Farmersi Times i organizowane konkursy sprawiają, że na Farmersi.pl można przyjemnie spędzić czas, również poza samymi rozgrywkami. Oprócz zabawy i rywalizacji, gra ma wysokie walory edukacyjne - w praktyce dowiadujemy się jak działają rynki, jak inwestować, zarządzać finansami i rozpoznawać trendy rynkowe.

Aby rozpocząć grę wejdź na www.farmersi.pl


Opinie graczy:

Gra „Farmersi" to dwie gry w jednej. Z jednej strony może być bardzo dobrym narzędziem do nauki podstaw ekonomii, prowadzenia własnej firmy. Z drugiej strony można bardzo fajnie się nią tylko bawić. Ta gra wciąga. „Monopoly" przy „Farmersach" to jak hulajnoga przy Mercedesie. Przez 10 lat mojej styczności z Internetem czekałem na taką grę jak ,,Farmersi".

,,Farmersi" stanowią wspaniałą rozrywkę po szarym dniu pracy! Są doskonałą kompozycją gry strategicznej i ekonomicznej umożliwiającą sprawdzenie swoich umiejętności w pojedynku z prawdziwymi przeciwnikami. Zapewniają prawdziwy relaks i rozrywkę ucząc przy tym podstaw ekonomii!

Licencja: Creative Commons
4 Ocena