Wielu Polskich kierowców narzeka że ubezpieczenia komunikacyjne są za drogie.Towarzystwa ubezpieczeniowe twierdzą wprost przeciwnie iż ubezpieczenia np. OC tanieją.Więc jaka jest prawda?Jak znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu?

Data dodania: 2009-10-12

Wyświetleń: 6789

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Klientom firm ubezpieczeniowych przede wszystkim nie podoba się to, że ceny za składki na ubezpieczenia samochodowe są coraz wyższe, jednoznacznie uważają, że ceny za ubezpieczenia komunikacyjne są zbyt wysokie. Nawet klienci, którzy mają duże doświadczenie w prowadzeniu samochodu nie mogą liczyć na znacznie obniżenie cen, dodatkowo należy dodać to, że niektóre ubezpieczenia samochodowe są obowiązkowe (OC). Natomiast ubezpieczyciele, uważają, że ceny na ubezpieczenia samochodowe muszą być wyższe, bo częściej naprawiamy samochody, częściej dochodzi do wypadków. Jedyne co przemawia na korzyść kierowców, to fakt, że jest coraz mniej kradzieży aut. Jednak kierowcy muszą zrozumieć, że firmy ubezpieczeniowe mają swoją racje i należy ją szanować. Może się nam nie podobać cena za ubezpieczenia samochodowe, ale zawsze możemy ją negocjować. Pamiętajmy o tym, że na rynku ubezpieczeń nie ma tylko jednej firmy, dlatego warto zapoznać się z ofertą każdego ubezpieczyciela, oferty firm ubezpieczeniowych są bardzo zróżnicowane, dlatego nie powinniśmy decydować się na pierwsza ofertę.

Dzisiaj wszystkie oferty firm ubezpieczeniowych są dostępne w Internecie. Wystarczy znaleźć stronę internetową, danego ubezpieczyciela i zobaczyć, jaka będzie wysokość składek na ubezpieczenia samochodowe. Nie musimy już wychodzić z domu i udawać się do każdej firmy ubezpieczeniowej z osobna, informacje na stronie są aktualne, dlatego możemy dowiedzieć się wszystkiego na bieżąco. Pomocne jest także porównywanie ofert poszczególnych firm ubezpieczeniowych, co jest coraz łatwiejsze, wystarczy, że znajdziemy porównywarkę cen i wpiszemy do niej hasło ubezpieczenia samochodowe, ubezpieczenia domu lub inne ubezpieczenie, które nas interesuje a szybko porównamy ceny ubezpieczeń wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych, a nawet kupimy polisę online. Warto zapoznać się z najtańszą ofertą, ale nie zawsze to co, najtańsze będzie dla nas najbardziej korzystne, szczególnie w przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego AC. Zatem za każdym razem musimy dokładnie zapoznać się z ofertą firmy ubezpieczeniowej. Przeczytanie warunków umowy jest dzisiaj niezbędne, bo nie wszystko jest napisane wprost, każda firma ubezpieczeniowa ma inne warunki ubezpieczenia, dlatego należy je przeczytać, zanim podpisze się umowę.

To klienci sami są sobie winni, że nie czytają warunków firmy ubezpieczeniowych, uważają, że jeśli cena za składkę na ubezpieczenia samochodowe jest niska, to warto z niej skorzystać a potem okazuje się, że oferta wcale nie jest korzystna, a opłacane składki, niewiele korzyści nam przynoszą. Firmy ubezpieczeniowe, które oferują nam ubezpieczenia samochodowe przypominają o tym, że należy dokładnie zapoznać się z ofertą ubezpieczeniową, niestety ale firma ubezpieczeniowa nie może czytać każdemu klientowi, warunków umowy(tzw. OWU), bo zajęło by jej to zbyt dużo czasu,a nawet nie może tego robić bo to klient ma obowiązek przeczytać warunki umowy przed złożeniem podpisu ponieważ to klient podpisuje się pod tym, że zapoznał się z warunkami umowy. Taki klient nie może potem wymagać, aby umowa została zerwana, bo warunki są dla niego niekorzystne. Niezależnie od tego, co myślimy o składkach na ubezpieczenia samochodowe, to musimy je płacić. Warto negocjować wysokość składki i pozostałe warunki umowy, zanim się ją podpisze. Nierozsądne jest wybranie najtańszej oferty, bez zapoznania się z jej szczegółami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena