Ekologia to pojęcie bardzo nam znane, jednak działania zmierzające w kierunku ekologicznego życia są dla nas zupełnie obce. Dzisiaj pragnę przybliżyć Wam akcję w 100% ekologiczną - SWAP, wymieniaj się ciuchami.

Data dodania: 2009-09-26

Wyświetleń: 2355

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Akcja SWAP jest bezgotówkowa, co oznacza, że zasadą jest tylko wymiana ciuchów, a nie ich sprzedaż. Każdy zaineteresowany przynosi swoje nieużywane już ubrania, zostawia je i przebiera w tym co przynieśli inni. Nikt nie przychodzi bez niczego i nikt bez niczego nie wychodzi - to ogólna, najważniejsza reguła. Ubrania oczywiście nie mogą być zniszczone, muszą być względnie w dobrym stanie, żeby ktoś mógł w nich jeszcze pochodzić.

Kto wspiera akcję? Otóż całe mnóstwo osób i firm, w tym przede wszystkich księgarnia internetowa KIOSQ, Glamour i Izabela Miko, którą zapewne kojarzycie z polskich filmów (np. "Kochaj i tańcz") oraz z produkcji zagranicznych.

Więcej informacji na temat akcji znajdziesz na ekologicznym blogu . Warto sprawdzić które sklepy z naszej okolicy biorą udział w tym przedsięwzięciu i wziąć w nim udział - nie mamy nic do stracenia, a cel jest szczytny - EKOLOGICZNY.

Dzięki niej nie wyrzucamy naszych ubrań tylko oddajemy je innym. Masz bluzkę której nigdy nie założyłaś, bo nie przypadła Ci do gustu? Schudłaś, a Twoje rzeczy są na Ciebie za duże? Ta spódnica Ci się dawno znudziła? Nie znosisz tamtej torebki bo miałaś ją na niezdanym egzaminie na prawo jazdy? My kobiety potrafimy znaleźć wiele wymówek żeby nie nosić danej rzeczy, tymbardziej powinnyśmy oddać ją komuś innemu. Zwłaszcza, że w zamian również możemy znaleźć coś unikalnego dla siebie:)

Zapraszam wszystkich gorąco!

Licencja: Creative Commons
4 Ocena